Facebooktwitterlinkedinmail

16 sprokkelmaand 2022 –  Den wil van ie kabinet-Rutte IV wegens 0,5 miljard reserve te bezuinigen op den jeugdzorg lijkt wegens den Eerste Ruimte te wordt tegengehouden. Sinds den overgang van den jeugdzorg zoals gemeenten via den Jeugdwet ter 2015 hebben gemeenten fors minder budget gekregen. Na jarenlange uitblinker moest er eentje arbitragecommissie aan te stap komen plusteken kregen gemeenten meer middelen. Maar welnu met eentje stevige besparingsafspraak erop. Totdat schrik van gemeenten, cliëntenorganisaties, zorgverleners plusteken zorgorganisaties stond ter ie coalitieakkoord, zonder onderbouwing, nog ooit 0,5 miljard éxtra kostenverlaging te oplezen.

Gemeenten, jeugdhulpaanbieders, cliëntenorganisaties, jeugdprofessionals, vakbonden plusteken tal van andere betrokkenen luidden den noodklok. Den voltallige tegenpartij, van linksaf totdat rechts ter den Tweede Ruimte, stemde tegen dit kostenverlaging, maar den samenwerking hield den gelederen gesloten. Op 15 sprokkelmaand heeft den Eerste Ruimte den plannen van ie kabinetkast besproken. Er lijkt geen toeverlaat te existentie voordat den voorgenomen reserve besparing op den jeugdzorg van ie kabinetkast.

Ter eentje opiniestuk hebben den leden van Jeugdzorg Nederland, den Nederlandse ggz plusteken den Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland, den senaat opgeroepen wegens te uitzoeken voordat goede zorg aan den uiterst kwetsbare koters plusteken gezinnen plusteken te promoten dit noch onderbouwde kostenverlaging tegen te vasthouden. Dit lijkt effect gehad te hebben. Op 22 sprokkelmaand 2022 stemt den Eerste Ruimte overheen den motie Rosenmöller (GL) diegene dit besparing afkeurt. Den motie is hoewel ondersteund wegens eentje meerderheid van den senaatszetels dus ie ligt voordat den hand dat dit wordt aangenomen. Ie kabinetkast heeft den motie niettemin ontraden. Wij wachten dan zowel met strakheid op den uitkomst van den stemmingen volgende week plusteken den vervolgstappen van ie kabinetkast.

Informatiebron: denederlandseggz.nl

Dit manifest is 7 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail