Omdat ie andere organisaties wellicht zowel schenkkan promoten ter ie gesprek met cliënten deelt Peter hun ervaringen graag. Ie werkboek helpt cliënten ter den voorbereiding plusteken tijdens ie gesprek. Ie uitbouwen van eentje werkboek voordat eentje bepaald mikpunt is maatwerk, ie verstrekken wending maar is zowel open ter opzet. Onderbrak bijvoorbeeld inclusief den onderwerpen van gesprek eentje plek te geven, zonder ginds vragen honingbij te zetwerk. Zowel gewoontes wij, horig van diegene waarvoor zij bestemmen zijn, verschillende ondersteunende middelen, zoals plaatje’s, plaatjes of pictogrammen wegens bijvoorbeeld ie thema te visualiseren

Ingewikkelde thema’s inzichtelijk maken

‘Wij hebben honingbij Schrijftafel Zeggenschap alreeds veel mooie ervaringen met ie maken van werkboeken voordat verschillende thema’s plusteken samenkomsten. Voorwaarde is watten onzerzijds betreft immermeer dat cliënten inderdaad mat ten ijs kunnen komen plusteken dat zij voordat dit soort samenkomsten voordat zichzelf alreeds hebben kunnen piekeren. Ie gewoonte maken van zo’n werkboek is ginds feitelijk helpend honingbij hebben wij gemerkt. Wij hebben dit ter 2017 voordat ie vooraf tweedehands honingbij eentje vijftal samenkomsten met ruwweg 150 deelnemers plusteken ter eentje subgroep met elftal bewoners. Dit samenkomsten waren ter ie kader van focus plusteken wending in den Twentse Zorgcentra. Ene vitaal plusteken best welnu ingewikkeld thema. Den uitkomsten honingbij dit subgroep verrasten noch inclusief onzerzijds, maar zowel den toenmalige Raad van Bestuur, MT leden, Raad van Toezicht, verwanten plusteken medewerkers. Sindsdien hebben wij op verschillende omgangsvormen werkboeken ontwikkeld plusteken ingezet of vacant pretenderen, bijvoorbeeld werkboeken wegens ter gesprek te gaan met cliënten ter ie kader van hun ondersteuningsplan (‘Mijn Leven’) of ie doorspreken van ie kwaliteitsrapport.’

Werkboek verstrekken wending plusteken structuur aan gesprek

Onderbrak eentje luisterende houding aan te nemen kunnen cliënten meer zei.

‘Wij hebben geoefend dat eentje werkboek wending plusteken structuur verstrekken zonder ter den gesprekken sturend te paardenhoeven zijn. Onderbrak eentje luisterende houding aan te nemen plusteken den bewoners (non-verbaal) uit te nodigen wegens meer te zei, te spiegelen plusteken samen te vatten watten er verwoord wordt, komen er vaak verrassend veel mooie spullen bovenop tafel diegene verschillend verborgen waren gebleven. Watten ik ermee wil zeggen is dat ongeacht dat ie werkboek feitelijk op makker moeten zijn, zowel den wijze van ter gesprek zijn defini is voordat den resultaten. Ene gesprek waarin cliënten kunnen zei ter positie van responderen geven op gestelde vragen leveren vaak den mooiste plusteken uiterst verrassende resultaten op.’

Ene werkboek, opgesteld wegens beeldbellen te ontwikkelen, indien voorbeeld

‘Den Twentse Zorgcentra doet mee aan den Innovation-impuls plusteken hebben ervaring opgedaan met beeldbellen. Wegens aan den weet te komen hoe cliënten ie beeldbellen hebben tweedehands plusteken geoefend, is eentje gesprek georganiseerd. Daarvoor is eentje klein werkboek opgesteld, dat jou hier kunt bekijken. Zoals verwoord is elk thema van gesprek plusteken ermee elk werkboek maatwerk. Te dit werkboek hebben wij welnu eentje tal vragen opgenomen, omdat gerichte responderen wenselijk waren. Maar veelal uitbouwen wij zo’n werkboek nog opener, onderbrak bijvoorbeeld inclusief den onderwerpen van gesprek eentje plek te geven, zonder ginds vragen honingbij te zetwerk. Zowel gewoontes wij horig van diegene waarvoor zij bestemmen zijn verschillende ondersteunende middelen, zoals plaatje’s, plaatjes of pictogrammen wegens bijvoorbeeld ie thema te visualiseren.

Ie verstrekken cliënten eentje stem, somwijlen zelfs zonder te praten

Zowel voordat bewoners diegene uit zichzelf noch zo inderdaad kunnen zei ligt er mogelijkheden. Wij hebben bijvoorbeeld zowel sessies gehouden waarin bewoners ter eentje werkboek konden tekenen of korten plusteken plakken uit tijdschriften. Of op internet zoeken zoals plaatjes of met eentje camera op padachtige gaan plusteken zelf spullen fotograferen wegens vervolgens met ie werkboek ter den hand hierover te zei. Plus zowel noch triviaal uitbouwen plusteken uittesten wij den werkboeken samen met den cliënten/ervaringsdeskundigen diegene werken honingbij Schrijftafel Zeggenschap.

Peter plusteken Susanne porties hun ervaring plusteken voorbeeld graag met andere organisaties. ‘Natuurlijk mogen jullie dit indien voorbeeld gewoontes voordat ie betrekken van bewoners, graag zelfs. Mensen met eentje verstandelijke restrictie eentje stem geven ter zaken diegene voordat kip doorslaggevend zijn, is wenselijk –  noch inclusief honingbij den Twentse Zorgcentra.’

Voeling

Susanne Fahner, coach zeggenschap. tel. 06 15669086, mail: Susanne.Fahner@detwentsezorgcentra.nl

Peter Molenkamp, senior coach zeggenschap, tel. 06 41242330, mail: Peter.Molenkamp@detwentsezorgcentra.nl


Lees meer

Thema Corona plusteken voeling op afstand