Kort lontje, concentratieproblemen, somberheid, overgewicht plusteken waarschijnlijkheid op hart- plusteken vaatziekten. Eén op den vijf zorgmedewerkers heeft slaapklachten. Dat leidt totdat verminderd werken, verzuim plusteken vertrek uit den sector.

Dat blijkt volgens Den Telegraaf uit research van Stichting IZZ, ie ledencollectief dat zichzelf inzet voordat den gezondheid van zorgprofessionals. “Ene schrikbarend schel tal”, stelt Anouk ten Arve van IZZ. Den stichting onderzoekt jaarlijkse ter samenwerkingsverband met den Universiteit Utrecht hoe ie werken ter den zorg wordt geoefend plusteken hoe dit zwachteling houdt met gezondheid plusteken welzijn.

Uit dit research blijkt dat zorgmedewerkers uitermate slecht slapen. “Hierdoor treffen zij emotioneel plusteken lichamelijk uitgeput”, zegt Ten Arve tegen den krant. Plus dat is zorgelijk, want haastigheid den tweede van den zorgmedewerkers diegene slecht slapen heeft ie afgelopen klas verzuimd (46 procent) plusteken meer dan één op den tien (11,6 procent) zorgprofessionals is van project den zorgsector te verlaten. (ANP)