Te 2022 is Ecraid (European Clinical Research Alliance on Infectious Diseases) eentje rechtspersoon werd plus is nu volledig operationeel wegens den kennis op ie regio van infectieziekten te stimuleren. Dit is den eerste stap van Ecraid, dat zichzelf ontwikkelt totdat eentje non-profitorganisatie diegene klinisch research uitvoert voordat zowel publieke mits private sponsoren, meldt ie UMC Utrecht.

Ie UMC Utrecht is één van den achttien vrouwen in Ecraid. Ie universitair ziekenhuis is verantwoordelijk voordat ie ziekenhuisnetwerk. Eentje netwerk dat bestaat uit meer dan 1.000 ziekenhuislocaties ter meer dan 40 Europese neerdalen. Hoogleraar moleculaire epidemiologie van infectieziekten aan ie UMC Utrecht Marc Bonten is aangesteld mits CEO van Ecraid.

Samenwerkingsverband

Te feite leidt eentje lichaamsgebrek aan internationale samenwerkingsverband totdat versnippering van onderzoeksinspanningen, inefficiënt gewoonte van schaarse onderzoeksmiddelen plus eentje onvoldoende effect op den bestrijding van infectieziekten. Ecraid zou dit probleem verhelpen. Ie netwerk voordat klinisch research van Ecraid omvatten zowel huisartsenpraktijken, ziekenhuisinstellingen, pediatrische zorginstellingen, klinische laboratoria plus instellingen voordat langdurige zorg.

Bonten

Marc Bonten, CEO van Ecraid: “Dit is eentje historische mogelijkheid wegens den publieke plus private middelen te versterken diegene ter Europa reeds zijn geïnvesteerd wegens duurzame netwerken voordat klinische studies op te opbouwen.”