Vóór den coronapandemie wasgoed ie beleidskader voordat ie gewoonte van digitale hulpmiddelen den belangrijkste rem op digitalisering van den zorg. Den technologie wasgoed reeds enkele jaren vacant, maar wachtte op gunstiger omstandigheden wegens te groeien. Ie ontbrak onder andere aan den juiste regelgeving plusteken dringende urgentie wegens oude gewoonten te veranderen. Dat concludeert ie nieuwe rapport “State of Health te the EU”, gepubliceerd doorheen ie European Observatory on Health Systems and Policies.

Zoals den dokter worden ‘voeling met dokter’

Ter den afgelopen twee schooljaar is ie gewoonte van technologieën diegene raadpleging op afstand mogelijk maken te den EU-lidstaten vorstelijk toegenomen. Sinds den coronapandemie is ie percentage EU-burgers dat ene medicus op afstand (online of telefonisch) heeft geraadpleegd, gestegen van wijd 28 procent te juni/juli 2020 totdat nagenoeg 39 procent te schrikkelmaand/maart 2021.

Den grootste stijging is waargenomen te Spanje, waar nagenoeg driekwart (71,6%) van den populatie gewoonte heeft geproduceerd van consultatie op afstand. Spanje voerde tijdens den coronapandemie ene van den strengste lockdowns te Europa te wegens ie snel stijgende veel sterfgevallen indien gevolg van COVID-19. Ter Bulgarije, Finland, Hongarije, Ierland plusteken Letland is ie gewoonte van e-health met 50 procent toegenomen.

Accurate gegevens onmisbaar

Zowel vóór den coronapandemie maakten den meeste Europese terechtkomen reeds gewoonte van digitale hulpmiddelen te den gezondheidszorg. Zonder diegene e-health toepassingen zullen monitoring van infectieziekten noch mogelijk zijn. Den nauwkeurigheid plusteken toegankelijkheid van dit toepassingen zijn horig van gegevens diegene vanuit den eerste streep wordt aangeleverd.

Voordat ie vantevoren zijn mobiele apps geïntroduceerd voordat ie volgen van ene pandemie. Indien gevolg hiervan zijn apps voordat ie volgen van contacten (CoronaMelder) ene essentieel onderdeel worden van ene effectieve tactiek wegens ie COVID-19 uitbraak te volgen plusteken beperken. Volksgezondheidsorganisaties realiseerden zichzelf reeds snel dat handmatige verspreiding van inlichting overheen den urgentie van quarantaine ofwel onhaalbaar of zeer inefficiënt is.

Via den European Federation Gateway Service hebben 18 van den 22 nationale corona-apps gemeenschappelijke protocollen tweedehands wegens gegevens voordat ie traceren van contacten tussen terechtkomen wederkerig uit te wisselen. Tegelijkertijd hebben mobiele apps onweerlegbaar bevestigd dat ie niveau van technologie-adoptie afhangt van sociaal vertrouwen.

Ter ene uitdagende situatie zoals ene wereldwijde pandemie is elk redmiddel dat den omvang van ene dreiging mogelijk vermindert, nuttig. Heeft ie gewerkt? Dit vereist voorts research wegens slotbeschouwingen voordat den toekomst te kunnen voorttrekken.

Administratieve remming schadelijk

Ter ie besef dat digitalisering den toegang totdat medische instituten tijdens ene pandemie vermag verbeteren, hebben veel terechtkomen nieuwe, pro-digitale juridische plusteken administratieve oplossingen geïntroduceerd. Sommige bestaande beperkingen zijn opgeheven, waaronder den vordering dat ie eerste visite onder ene dokter moeten plaatsvinden. Hoewel dit invalshoek ene twee schooljaar geleden misschien gerechtvaardigd wasgoed, heeft zij vandaag haar relevantie verloren.

Tijdens den pandemie konden mensen met chronische ziekten snel e-recepten krijgen voordat den medicijnen diegene zij nodig hadden. Ie percentage Europese inwoners dat aangaf ene recept op afstand te hebben gekregen sinds ie start van den pandemie is gestegen van 43 procent te juni/juli 2020 totdat nagenoeg 53% te juni/juli 2021.

Den meeste terechtkomen hebben den vergoedingen voordat teleconsulten verhoogd totdat ie niveau van ene raadpleging te ene dokterspraktijk. Hierdoor hebben artsen geïnvesteerd te kwalitatief betere apparatuur plusteken cybersecurity, watten zichzelf meteen vertaalt te den kwaliteit van online consulten.

Meldkamer wegennet essentieel

COVID-19 heeft zowel geleid totdat ene verhoging van den financiering voordat openbare e-health wegennet. Frankrijk heeft bijvoorbeeld 2 miljard euro aan investeringen toegewezen wegens interoperabele, veilige software te implementeren te alle zorginstellingen plusteken wegens den IT-systemen te upgraden diegene den nationale digitale gezondheidsinfrastructuur ondersteunen.

Indien onderdeel van ene vaderlands herstelplan heeft België 40 miljoen euro uitgetrokken wegens ene ​​gedichtenverzameling e-health toepassingen te uitbouwen. Diegene zullen den mogelijkheden voordat ie verstrekken van elektronische recepten willen verbreden, watten leidt totdat den ontwikkeling van digitale systemen diegene klinische besluitvorming ondersteunen plusteken ie gewoonte van telegezondheidsdiensten vergroten.

E-health plusteken privacy hand te hand

Eentje positief voorbeeld waar iedereen te den toekomst inspiratie uit zullen willen halen, is misschien welnu den implementatie van ie EU Digital Covid-certificaat (CoronaCheck), ene universeel document dat dient indien bewijs van vaccinatie, ontkennend testresultaat of COVID-10 herstelling.

Ie diploma wordt gerenommeerd te alle 27 EU-landen plusteken zowel zonder den EU. Gezondheidsautoriteiten te intact Europa hebben staart 2021 meer dan 807 miljoen COVID-19-certificaten afgegeven. Daarvan wasgoed meer dan twee derde ene zogenoemd vaccinatie-certificaat. Ie gebruiksvriendelijke diploma, vacant op ene smartphone, is ene van den uiterst gebruikte documenten worden diegene ie dagelijks leven tijdens den pandemie vergemakkelijken.

Voordat sommige terechtkomen wasgoed ie COVID-19-certificaat den eerste e-health-oplossing diegene worden geïmplementeerd. Ie is bewezen dat ene inderdaad voorbereide digitale wegennet ie mogelijk maakt wegens snel verdere instituten te lancering, horig van den huidige behoeften van ie gezondheidssysteem.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.