Medische psychologie heeft te ie ziekenhuis tijdelijk zijn positie veroverd. Maar den verspreidingsgebied beperkt zichzelf totdat ene kleine menigte mensen diegene doorverwezen wordt voort hun behandelaar. Ene uitgestrekte menigte blijft onder den radar. Omdat zij hun behandelaar noch vaak zien, er onvoldoende voetlicht is voordat den mentale zijde, of omdat patiënten noch immer overheen hun mentale problematiek met hun dokter willen praten.

Watten werkt voordat patiënten

“Wij zien te den toenemende volwassenheid van e-health ene mogelijkheid wegens den verspreidingsgebied van onze professie te vergroten”, vertelt Klinkklaar Snoek, hoogleraar Medische Psychologie onder Mokum UMC. “Op kleine schelp hebben wij interventies – voordat mensen met suikerziekte, huidziekten plus kanker – te den praktijk uitgeprobeerd wegens te loeren watten welnu plus noch werkt. Watten acceptabel is voordat patiënten, watten zij usances plus waarderen.”

Uit den onderzoeksetting blijkt onder meer dat veel patiënten ie te ene poliklinische setting waardevol vinden wegens digitale support te krijgen voordat den meer mentale problemen diegene zij ondervinden onder hun ziekte plus treatment. Snoek: “Diegene zijde blijft te vaak onbesproken plus onbehandeld. Den online tools diegene wij zij schenkt, promoten daarbij.”

Volgende stap e-health interventies

Snoek ziet zelfhulpapp MyDiaMate mits volgende stap te den ontwikkeling van e-health interventies voordat mentale problemen onder chronische emoties. Ene vrij uitgestrekte menigte mensen met suikerziekte type 1 met lichtere psychische klachten krijgt geen of weinig begeleiding. Zij willen welnu werken aan hun mentale gezondheid. Nu usances zij vaak generieke wellness- of mindfulness apps. Dat schenkkan promoten, maar men heeft weliswaar vooral behoefte aan ziekte-specifeke tool.

E-health interventies zoals zelfhulp-app MyDiamate willen mensen met chronische emoties promoten mentale problemen mits gevolg van bijvoorbeeld suikerziekte te beperken.

“Waarom noch onze kennis plus ervaring uitstorten te ene zelfhulp-app voordat dit menigte mensen? Dat hebben wij gedaan te samenwerkingsverband met patiënten plus vervolgens vormgegeven op ie podium van Minddistrict. Tijdelijk loopt er ene rustiek implementatieproject. Wegens te loeren watten mensen zelf kunnen tenuitvoerleggen voordat hun mentale gezondheid plus wegens ie gesprek overheen den mentale zijde van suikerziekte met jou zorgverlener aan te gaan plus te verdiepen.”

Tijdelijk is versie twee van den app uitgebracht, met nieuwe content plus patiëntvideo’s. Plusteken er wordt alreeds gedacht aan den ontwikkeling van ene aanvullend online peer support programma voordat patiënten met suikerziekte type 1. Dat gaat straks van start, te nauwe samenwerkingsverband met Suikerziekte Plu, ene actieve patiënt community. Den uitrol van MyDiaMate te andere neerdalen is zowel ene serieuze optie.

Lees ie hele vraaggesprek met Klinkklaar Snoek te ICT&health editie 1, 2022, diegene op 18 schrikkelmaand uitkomt.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.