Den maatschappelijke druk wegens geluk na te streven, lijkt ironisch toereikend ongunstige resultaten te hebben voordat ie psychische welzijn van mensen. Vooral te terechtkomen diegene schel scoren op den World Happiness Index (WHI), is er ene sterk zwachteling tussen ie intu gelukkig te willen zijn plusteken den mate waarin mensen werkelijk gevoelens zoals verdriet, somberheid, vermoeidheid of angst geoefend. Ene meer stevig sociaal discours, met voetlicht voordat negatieve emoties plusteken den waarde daarvan, schenkkan promoten wegens ie stigma rondom negatieve emoties te verminderen. Dat meldt Tilburg University. 

Dit blijkt uit cross-cultureel research van Egon Dejonckheere (Universitair leraar Medische plusteken klinische psychologie), zoals den mate waarin den geoefend maatschappelijke druk wegens gelukkig te zijn samenhangt met psychische welzijn. Hiervoor werden weids 7.400 deelnemers bevraagd te 40 terechtkomen wereldwijd. Modaal waargenomen voorspelt ene grotere geoefend druk verminderd psychische welzijn. Mensen diegene meer druk geoefend zijn overheen ie generaal minder tevreden met hun leven, voelen minder positieve emoties plusteken zijn vaker verdrietig, bang of vermoeid.

World Happiness Index

Dit relatie is noch te alle terechtkomen even sterk. Ene belangrijke voorspeller voordat den sterkte van dit zinsverbanden is den World Happiness Index diegene jaarlijkse onderbrak den Verenigde Volken wordt uitgebracht. Mensen uit terechtkomen diegene schel scoren op den WHI, hebben veel meer last van den druk wegens gelukkig te zijn. Ter Nederland (plek 5 te den WHI van 2021) is ie zwachteling tussen den druk wegens gelukkig te zijn plusteken psychologisch welzijn voordat den meeste indicatoren ruwweg duo zo sterk dan pakweg Uganda of Ukraine (plek 119 plusteken 110 te den WHI van 2021).

Culturele factoren

Egon Dejonckheere: “Onzerzijds research laat zien dat culturele factoren welnu stevig ene belangrijke rol spelen te onzerzijds welzijn. Ter zeer gelukkige terechtkomen speelt den maatschappelijke druk wegens gelukkig te zijn op alle vlakken van ie leven: werkgelegenheid, sociale relaties plusteken op ie vlak van mentale plusteken fysieke gezondheid. ‘The pursuit of happiness’ voert overal den boventoon, op sociale media, te zelfhulpboeken plusteken te reclames. Omdat jij dolletjes maar schijnbaar gelukkige mensen ziet, valt ie reserve op indien jij van den geluksnorm afwijkt. Hierdoor kunnen mensen diegene noch aan den standaard volstaan ene negatiever zelfbeeld krijgen plusteken zichzelf nog slechter voelen. Negatieve emoties toeschijnen vaak onacceptabel. Op verdriet, rouw plusteken angst ligt nog eeuwig ene stigma. Beleidsmakers zullen willen streven zoals ene meer stevig sociaal discours. Bijvoorbeeld met campagnes diegene erop gestructureerd zijn ie stigma van negatieve emoties weg te halen plusteken ie nuttigheid plusteken den waarde van dit gevoelens te benadrukken, want dat hebben zij welnu stevig.”

Onderbrak: Nationale Zorggids