Ie is misschien eentje klein lichtpuntje dat ie schandaal honingbij The voice of Nederland heeft gebracht; of ie nu wegens treiteren, seksuele vreesaanjaging of ander ongewild rijrichting op den werkvloer gaat, ie staat honingbij alle organisaties plusteken bedrijven spontaan bovenaan den zakagenda. „Zorgen datje werkgelegenheid welnu eentje sociaal veilige omlijning is, diegene verandering begint honingbij den directie plusteken nergens verschillend”, zo zeggen experts.

Talpa-topman John den Mol lijkt dit nu zowel te vatten, na zijn eerste reactie dat diegene verandering begint honingbij den vrouwen diegene zichzelf onveilig voelen. Weids 13% van den werknemers te Nederland ervaart ongewild rijrichting vanuit zijn of haar leidinggevende of collega’s, zo blijkt uit den Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden van TNO. Ter nagenoeg den tweede van den gevallen gaat dit wegens treiteren.

Werknemers diegene ongewild rijrichting geoefend verzuimen modaal zeven dagen toegevoegd vanaf klas. Den werkgever kampt mits gevolg van pestgedrag met eentje lagere productiviteit plusteken met eentje schel verloop. Den ontstane vacatures vullen zichzelf te dit overwerkt arbeidsmarkt noch of nauwelijks op.

Onder bedrijfsmaatschappelijke organisatie Gimd (onderdeel van bedrijfsgezondheidsnetwerk Zorg van den Zaak) zien zij nu jaren te den praktijk dit negatieve impact van ongewild plusteken grensoverschrijdend rijrichting. Gimd biedt werkster met trainingen plusteken vertrouwenspersonen. „Werkgevers lillen vaak honingbij onzerzijds mits ie water nu aan den lippen staat”, zegt Rita Wielemaker, vertrouwenspersoon honingbij Gimd. „Wij zien dan dezelfde paniek zoals jou diegene nu zowel zag honingbij RTL overheen The Voice.” „Veel werkgevers denken zowel dat dit hierbinnen organisatie hun inherent organisatie noch voorkomt”, vult Gimd-trainer Marie-José Weitenberg aan. „Plus dat is huwelijk onterecht.” Werkgevers tenuitvoerleggen er volgens Wielemaker wasgoed aan scherpgerand te blijven op risico’s voordat sociale onveiligheid hierbinnen hun organisaties. „Stijl van leidinggeven schenkkan bijvoorbeeld eentje risico zijn, hoge verzuimcijfers kunnen duiden op sociale onveiligheid. Maar zowel den verdeling van ie veel mensen met eentje vast plusteken flexibel contract schenkkan eentje risico zijn. Met eentje flexibel contract kun jou makkelijker jou werkplek kwijtraken, plusteken ben jou mogelijk minder geneigd jou mond open te tenuitvoerleggen.”

Bedrijfscultuur
Dat sinds The Voice den vraag zoals vertrouwenspersonen reuze is toegenomen is volgens Weitenberg dan zowel eentje belangrijke eerste stap zoals ie bewust wordt dat grensoverschrijdend rijrichting hierbinnen iedere organisatie schenkkan voorkomen. „Want totdat nu toe is sociale veiligheid op den werkvloer nog immermeer eentje ondergeschoven kindje.” Directies willen volgens Wielemaker plusteken Weitenberg hierin nu huwelijk ie voortouw nemen. „Maak regelgeving waarin verhelderend wordt geproduceerd dat dit rijrichting noch wordt getolereerd plusteken eentje heldere proces watten te tenuitvoerleggen mits ie welnu gebeurt.” Weitenberg: „Stel zowel inwendig iemand aan diegene eigenaar is van ie thema sociale veiligheid plusteken stel eentje team van leidinggevenden samen diegene zowel uitdragen dat dit rijrichting noch gewenst is.” Den beweegredenen ’dit is nu eenmalig onze bedrijfscultuur’ plusteken ’ie is maar plagerij’, horen zij honingbij den trainingen diegene Gimd honingbij bedrijven geven zowel. Maar discussies overheen of iets plagen of treiteren is, eentje vriendschappelijke aanraking of seksuele overschrijdend rijrichting, zijn volgens Wielemaker helemaal noch relevant. „Mits iemand bepaald rijrichting mits zoals plusteken vervelend ervaart, dan is ie dat zowel, punt. Diegene diegene ie overkomt bepaalt of ie ongewild rijrichting is plusteken noch jou collega’s. Eentje open organisatiecultuur waarin dit besproken schenkkan wordt is dan van bij.”

Plaatje ter tekening.

 

Waterput: https://www.telegraaf.nl/financieel/1239215905/directies-aan-zet-bij-ongewenst-gedrag-op-het-werk