Ie toedienen van medicijnen vereist uitgestrekte nauwkeurigheid ter ene ziekenhuis: den juiste hoeveelheid moeten op ie juiste uur aan den juiste patiënt wordt gegeven. Te ie Dijklander Ziekenhuis met hoofdlocaties ter Horn plusteken Purmerend, is den medicatieveiligheid omtrent parenteralia op vernieuwende wijze verbeterd. Parenteraal is den toedieningsvorm van geneesmiddelen of voeding, via bijvoorbeeld ene prik of infuus. Te ie Dijklander Ziekenhuis wordt gedurende dit toedieningen nu den VGTM-module HiX ingezet. Ie EPD controleert of alle stappen voordat brouwen plusteken toedienen precies wordt doorlopen.

Voordat ie nieuwe veiligheidssysteem met den VGTM-module zijn ter 2021 tussentijds 700 protocollen opgesteld om ANIOS apotheker Inge Arfman plusteken assistenten van den klinische farmacie van ie Dijklander Ziekenhuis. Te ie veranderingsproces wegens dit veiligheidswaarborgen voordat parenteralia te realiseren, kwam meer loeren dan Arfman ter eerste instantie denk. “Noch exclusief ie opstellen van alle bereidingsprotocollen, maar zowel den wegennet rondom den implementatie moest nog wordt uitgewerkt. Den eerste departementen werken tussentijds met dit module plusteken wij hopen dat wij ie systeem zowel op andere departementen snel kunnen uitrollen.”

Barcodes voordat veiligheid

Met den nieuwe VTGM-module ter HiX scant den verpleger den barcodes op den geneesmiddelen, waardoor den identiteitscontrole plaatsvindt, aldus het Dijklander. Den verpleger krijgt tijdens den toebereiding stap voordat stap instructies. Dolletjes indien ie hele veranderingsproces is doorlopen, komt er na den toebereiding ene sticker uit den printer met ene barcode, dat op den infuuszak of spuit met ie remedie wordt geplakt. Den verpleger scant aan ie bedding ie polsbandje van den patiënt plusteken vervolgens den barcode op ie product. Omdat ie nieuwe ‘voor-toediening-gereed-maken-systeem’ is geïntegreerd ter ie elektronisch patiëntendossier controleert ie systeem na ie scannen ongezouten of den juiste patiënt, op ie juiste uur, den juiste medicatie krijgt. Mits er ergens zowel maar iets noch klopt wordt dit ongezouten zichtbaar.”

Medicatieveiligheid huis om strakgespannen veranderingsproces

Voorheen moest ene verpleger op onderstel van ie voorschrift van den dokter zelf den grondstoffen plusteken den hulpmiddelen gedurende elkander zoeken plusteken volgens den instructies uit ie ‘Handboek Parenteralia’ zelf uitrekenen welke volumina nodig waren aldus. Dat handmatige hoeft nu noch meer. Voorts wordt op den nieuwe wijze elke handeling gedurende ie brouwen plusteken elk verstrekt medicijn moeiteloos ter HiX geregistreerd, waardoor er geen ongemakken meer ter den registratie kunnen sluipen. Bijkomend voordeel:  ie maakt ter den meeste gevallen den dubbele menselijke routinecontroles gedurende ie brouwen overbodig.

Ervaringen van verpleger

Contrabas den Lange is regieverpleegkundige op den bestuursregio orthopedie/geriatrie van ie Dijklander Ziekenhuis ter Jachthoorns plusteken werkt sinds kort met den nieuwe software. “Dit nieuwe VTGM-module ter HiX is ene smaakvol voorbeeld van hoe den huidige techniek verpleegkundigen schenkkan promoten. Den nieuwe werkwijze zorgt noch exclusief voordat ene versterking van veiligheid voordat den patiënt, maar zou op termijn zowel tijdsbesparing voortschuiven. Samengevat ene aanvulling op kwaliteit van zorg ter ie Dijklander ziekenhuis.”

Medicatieveiligheid schel op zakagenda

Medicatieveiligheid is ene hot kwestie ter den zorg. Zo startte ie Juliana Kinderziekenhuis vorig schooljaar met ie medeyesysteem voordat betere medicatieveiligheid. Ermee wordt medicatie, vlak voordat toediening, om den verpleegkundigen digitaal gecontroleerd plusteken geverifieerd. Dankzij den invoering van ene gesloten, digitaal medicatieproces wordt ie toedienen van geneesmiddelen, diegene gedurende koters vaak ter den vorm van ene drankje ingenomen wordt, veiliger.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.