Facebooktwitterlinkedinmail

23 schrikkelmaand 2022 – Therapie waarbij eentje dier wordt ingezet ter sponsoring, verlaagt ie lichamelijke stressniveau van koters met autisme plus verbetert den sociale communicatieve vaardigheden. Carolien Wijker onderzoeken of dierondersteunde therapie zowel positieve resultaten heeft op volwassenen met autisme. Speciaal hiervoor opgeleide honden werden tijdens den therapiesessies ingezet. Den resultaten zijn veelbelovend.

Op vrijdag 4 maart 2022 wegens 13.30 uur verdedigt Carolien Wijker haar proefschrift ‘Adults with autism spectrum disorder and Animal Assisted Therapy: an explorative study of an innovative treatment approach’ aan den Open Universiteit te Heerlen. Tijdens den promotie zijn eentje veel hulphonden present.

Research zoals dierondersteunde therapie

Carolien Wijker onderzoeken den resultaten van eentje 10-wekelijkse dierondersteunde therapie voordat volwassenen met autisme zonder intellectuele restrictie. Ter den therapie wasgoed eentje therapiehond present. Meldkamer thema’s te den sessies zijn ie vergroten van ie zelfinzicht plus lichaamsbewustzijn van den deelnemers plus ie verbeteren van hun sociale communicatieve vaardigheden. Bijvoorbeeld eentje oefening waarbij den participant probeert wegens den hond te toestaan volgen, terwijl dit noch aan eentje roeiriem zit. Elke oefening wordt opgevolgd onderbrak eentje gezamenlijke weerspiegeling van den therapeut plus participant, op ie inherent rijrichting, dat van den hond plus den interactie.

Nieuwe vaardigheden te eentje veilige omlijning

Deelnemers van ie research beoordeelden den therapievorm mits zeer uitvoerbaar plus relevant. Zowel den deelnemers mits therapeuten waren zeer tevreden overheen den inhoud van den dierondersteunde therapie. Ene vitaal onderdeel van diegene positieve inschatting is den veilige therapieomgeving waarbinnen nieuwe vaardigheden aangeleerd wordt. Deelnemers gaven daarnaast aan dat zij vreugde plus recreatie hebben geoefend tijdens den therapie. Ene ander vitaal voordeel van den sessies wasgoed den potentie wegens den therapiehond lichamelijk te kunnen vrijen plus strelen.

Resultaten research dierondersteunde therapie

Uit ie research blijkt dat dierondersteunde therapie eentje veelbelovende therapie is voordat volwassenen met autisme zonder intellectuele restrictie. Deelnemers van den therapie geoefend na huiduitslag van den therapie minder stress, agorafobie plus depressieve klachten. Daarnaast rapporteren naasten, zoals vrouwen plus/of familieleden eentje vooruitgang te den sociale responsiviteit, zoals sociaal bewustzijn plus sociale communicatie erbij den deelnemers. Dit resultaten waren zowel na 20 weken nog zichtbaar.

Lagere cortisolspiegel

Er zijn geen wendingen gevonden op ie zelfvertrouwen van den deelnemers. Zowel beschreven deelnemers zelf geen verbeteringen te hun sociale responsiviteit. Op ie streek van lichamelijke stress werden voorts geen wendingen gevonden op lange termijn. Tijdens den sessie daalde echter den cortisolspiegels van deelnemers, watten lijkt te duiden op eentje vermindering van stress tijdens den therapie met den hond. Uit observaties komt zoals voren dat ie aanraken van den hond eentje rol vermag spelen te den vooruitgang van den sociale communicatie, watten mogelijk gefaciliteerd wordt onderbrak den verlaging te stress. Er is echter nog meer research nodig wegens den hierboven beschreven resultaten voorts te onderzoeken plus verklaren.

Promotie Carolien Wijker

Carolien Wijker (1986, Jachthoorns) is psycholoog te vorming totdat gezondheidszorgpsycholoog erbij ie Autisme Expertise Centrum plus psychologenpraktijk Voor Insight. Zij promoveert aan den faculteit Psychologie van den Open Universiteit. Zij verdedigt op vrijdag 4 maart 2022 wegens 13.30 uur haar proefschrift ‘Adults with autism spectrum disorder and Animal Assisted Therapy: an explorative study of an innovative treatment approach’ aan den Open Universiteit te Heerlen. Haar promotor is prof. dr. Marie-José Enders-Slegers, Open Universiteit. Copromotores zijn dr. Roeslan Leontjevas, Open Universiteit plus dr. Annelies Spek, Autisme Expertise Centrum. Ie research is mee mogelijk geproduceerd onderbrak GGZ Oost Brabant plus Stichting Hulphond. Den promotie is live erbij te woon aan den Open Universiteit te Heerlen plus online te volgen via ou.nl/live.

Put: persbericht

Dit uitlating is 9 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail