Ie coronavirus zorgde te ie derde kwartaal van 2021 voordat haast drietal keer minder liquideren dan ene kwartaal vroeger. Te den maanden juli, augustus plusteken september overleden 953 mensen aan covid-19, meldt ie Centraal Kantoor voordat den Statistiek (CBS). Te ie kwartaal daarvoor overleden 2.602 mensen aan covid-19.

Ie is ie tweede kwartaal op rij dat ie tal sterfgevallen veroorzaakt vanwege corona hard daalt. Te april, juni plusteken juli wasgoed ie tal coronadoden wijd drietal keer lager dan ene kwartaal vroeger. Den vaccinatiecampagne kwam te diezelfde maanden steeds meer op vaart. Te juli waren daardoor den meeste mensen bovenin den zestig schooljaar gevaccineerd. Ie tal coronabesmettingen wasgoed daarenboven relatief verachtelijk te dit maanden, met uitzondering van ene korte maar hoge top te juli.

Covid-19

Ie CBS telde tussen ie start van den coronapandemie te maart 2020 plusteken september 2021 te totaal 32.408 overledenen met indien (vermoedelijke) doodsoorzaak covid-19. Van hun wasgoed 63 procent bovenin den tachtig schooljaar oud.

CBS

Ie statistiekbureau baseert den sterftecijfers op den doodsoorzaakverklaringen van artsen diegene na viertal maanden gepubliceerd kunnen wordt. Daarbij neemt ie CBS zowel sterfgevallen mee te den statistieken indien ene dokter op fundament van ie klinisch beeld heeft vastgesteld dat covid-19 den doodsoorzaak is van iemand diegene noch positief wasgoed getest. Mee daardoor telt ie CBS meer coronadoden dan ie RIVM. Mits den patiënt ene andere doodsoorzaak had, maar zowel leed aan covid-19, dan wordt dit persoon noch meegeteld te den cijfers. (ANP)