Ie is ja eventueel dat zometeen dit schooljaar helemaal geen coronaregels meer nodig zijn. “Ginder zullen ik sterk rekening mee liefhebben”, zei minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers maandag. Voordat ie zover komt, zullen volgens hem welnu ie veel besmettingen sterk omlaag willen.

Kuipers heeft maandag met ene veel andere leden van ie regering overlegd overheen den versoepeling van den coronaregels diegene dinsdag hoogstwaarschijnlijk aangekondigd zullen wordt. Er ligt tijdelijk ene raadgeving van ie Outbreak Management Team, maar ginder wilde den bewindsman nog niets overheen vergeten.

Vorige week heeft Kuipers te ene schrijven aan den Ruimte permitteren weten welke maatregelen ie regering wil versoepelen. Ie is den bedoeling dat den sluitingstijden voordat onder meer den horecasector verruimd kunnen wordt totdat 01.00 uur. Ter stadions plus theaters zullen den anderhalve peettante afstand geschrapt wordt. Zowel mogen ongeplaceerde evenementen (zonder vaste zitplaatsen) volharden totdat 500 mensen indien zij ene coronatoegangsbewijs kunnen permitteren zien. Te grotere evenementen geldt ene mondkapjesplicht, vaste zitplaatsen én ene coronapas.

Persconferentie

Dinsdagavond kondigt Kuipers aan welke maatregelen ie regering officieel loslaat. Ie wordt den eerste persconferentie van den zorgminister zonder premier Mark Rutte. Dinsdag sluit ie regering ene reeks overleggen overheen den versoepelingen be met ene laatste vergadering voordat den bekendmaking. Maandagavond overlegt minister Dilan Yesilgöz van Justitie met den burgemeesters te ie Veiligheidsberaad.

Tijdens den coronapersconferentie zullen zowel vooruit gekeken wordt zoals den nabije toekomst. Ter den komende maand wordt waarschijnlijk den meeste coronamaatregelen geschrapt, zoals verwachting te par met ie vervallen van den anderhalve peettante afstand vanaf 25 sprokkelmaand.

Doorheen: ANP