Ie strafbaar dat overblijft om dat uitstel van investeringen gaat op aan stijgende personeels- plusteken materiële kosten, watten leidt totdat toegevoegd druk op den marges. Dit trend moeten doorbroken wordt om bewust te investeren plusteken te innoveren, schrijft Deloitte.

Deloitte ziet den financiële marges van zorginstellingen sinds 2015 jaarlijkse afzonderen met ene half procent van den omzet: “Zet dit trend om, dan bedraagt den speelruimte ter 2025 nog 7,9 procent, waar 10 procent normaliter indien inderdaad wordt bestempeld.” Den speelruimte hebben instellingen nodig wegens den jaarlijkse toenemende externe inhuur (uitzendkrachten plusteken zzp’ers) te voldoen. Modaal is dit personeel echter twee keer zo hardloopwedstrijd indien vaste medewerkers, heeft Deloitte berekend.

Gebieden wegens te investeren

Ie consultatiebureau ziet viertal gebieden waarin den zorg moeten investeren wegens ene trendbreuk te overbelasten: digitalisering (waarin den zorg achterloopt), verduurzaming, vastgoed (dat is verouderd) plusteken straktrekken van personeel.

Deloitte zegt dat meer lef plusteken tegelijkertijd handelen nu nodig is wegens uit den negatieve spiraal te komen. Zorginstellingen, verzekeraars, den overheid plusteken financiers willen den handen ineen slaan. Ene investering van den ene organisatie leidt nog te vaak totdat ene voordeel voordat den andere organisatie, diegene daarheen dan noch ter geïnvesteerd heeft, meent ie consultatiebureau.

Ene voorbeeld is den bijstelling van levensloopbestendige woningen wegens ouderen langer zelfstandig thuis te permitteren woon. Ene investering ter ene traplift wordt bekostigd om den gemeente, maar den besparing is voordat ie zorgkantoor omdat er minder verpleeghuiscapaciteit nodig is. Deloitte: “Investeren ter den zorg is ene gezamenlijke verantwoordelijkheid.”