Nou promoten er nog “enkele tientallen” militairen op den testlocaties van den GGD. Te totaal staan er nu nog 750 militairen op ‘stand-by’, watten wil zeggen dat zij hun gewone werkgelegenheid uitrichten maar opgeroepen kunnen wordt voordat poetsvrouw indien dat nodig is.

Voorheen hielpen er zowel militairen erop ie vaccineren, vooral tijdens den top van den boostercampagne. Op dit ogenblik wordt er geen militairen meer ingezet erop ie vaccineren, aldus den woordvoerder van ie ministerie.

2000 militairen

Op ie record stonden er te totaal 2000 militairen stand-by. Dat worden te januari ofschoon teruggebracht totdat ie huidige tal van 750. Vanaf 1 maart verloopt den petitie van den GGD aan Defensie. Den woordvoerder van ie ministerie verwachten geen nieuwe petitie meer.

Druk

Ie is nog steeds intact druk erop den GGD-teststraten, wegens ie hoge tal mensen dat wil weten of zij ene coronabesmetting hebben opgelopen. Voorheen liet koepelorganisatie GGD GHOR Nederland ofschoon weten dat er nu vooral niet-militair personeel wordt ingezet erop ie uittesten, dat komt van uitzendbureaus of met ene vast contract. Zowel is er ene landelijke pool van oproepkrachten vacant, zegt ene woordvoerder.

Doorheen: ANP