Deel jouw idee

Hiermee spelen zij ter op den toenemende veroudering ter Nederland. Ene vakjury bestaande uit onder andere Prof. dr. Annet den Lange (uitermate hoogleraar ‘Succesvol vader wordt’) plus Mohammed Benzakour (schrijver van ie bekroonde roman ‘Yemma – stilleven van eentje Marokkaanse moeder’) beoordeelt den inzendingen onder meer op onderstel van vernieuwing plus haalbaarheid. Den tien partijen met den liefste ideeën krijgen professionele begeleiding plus budget voordat verdere uitwerking.

Vernieuwende ideeën voordat veelzeggend leven

Nora van der Linden, directeur Kennisland: ‘Ter 2040 is zoals schatting weids eentje vierde van den Nederlandse populatie 65+. Hiermee wordt ter verhouding den potentiële beroepsbevolking kleiner. Met den versterking van den ouderen stijgt zowel den zorgvraag. Dit maakt dat wij zoals nieuwe, innovatieve ideeën willen loeren wegens nu én ter den toekomst alle ouderen van den juiste zorg te voorzien, zodat zowel zij ie laatste percentage van hun leven veelzeggend kunnen slijten. Wegens dit voordat jawel te krijgen, willen wij nu ter aktie komen om verschillend te denken plus te tenuitvoerleggen. Wij geloven dat den uiterst vernieuwende ideeën ter den samenleving voortkomen. Daarginds zijn wij met Leven Lang Leven zoals op zoek.’

Tintelzinnen: audioverhalen wegens fictie te prikkelen

Ene van den eerste inzendingen is Tintelzinnen. Dit zijn intieme audioverhalen wegens den fictie van ouderen te stimuleren. Tintelzinnen is ie eindresultaat van ie afstudeerproject van Myrthe Krepel (Msc. Vormgeving for Interaction, TU Delft), waarin zij ontdekte dat veel ouderen (70+) vasthouden aan den waarde van seksualiteit van waarna zij welp waren. Voort ouderen ter hun fictie (weer) kennis te toestaan maken met ie brede spectrum van vertrouwelijkheid plus seksualiteit kunnen zij herontdekken watten voordat rol dit nu ter hun leven vermag spelen. 
 
Zowel sociaal onderneming Regie op Dementie, van ervaringsdeskundige Hilma van Slooten, doet mee. Wegens meer nageslacht van ouders met dementie praktisch plus emotioneel te ondersteunen wil zij haar toneel opschalen. Wegens den zoekstress diegene zij geoefend te verlichten. Ie gaat wegens léven met dementie. 
 

Programma Leven Lang leven

Alle ideeën, vitaal of klein, kunnen totdat 20 maart 2020 ingezonden wordt via www.levenlangleven.nu. Den inzendingen kunnen bijvoorbeeld betrekking hebben op nieuwe woonvormen, mobiliteit of fysieke sponsoring, maar zowel ideeën diegene meebetalen aan eentje meer onafhankelijk, sociaal of veelzeggend leven.

Lees het verhaal van Jan

Den vakjury kiest 10 vernieuwende ideeën voordat ie Leven Lang Leven-pioniersprogramma. Tijdens dit programma krijgen den deelnemers coaching van experts op ie streek van verpleegzorg, sociale innovation, regelgeving, regelgeving plus ondernemerschap. Den finale vindt positie tijdens ie Leven Lang Leven-event op 6 oktober 2020. Daarginds voorleggen den deelnemers den geteste prototypes aan eentje veelzijdig publiek. Zorgorganisaties kunnen eentje prototype adopteren plus ter gesprek gaan met deelnemers.

 

Prof. dr. Annet den Lange: ‘Ene initiatief mits Leven Lang Leven is zoals mijn idee essentieel wegens oplossingen te vinden voordat succesvol vader wordt plus innovation ter den verpleegzorg. Uit research weten wij dat ie uitbouwen plus conserveren van mentale plus fysieke veerkracht defini is voordat hoe iemand den laatste tijdstip van zijn leven ervaart. Met ie pioniersprogramma hopen wij te leren van vernieuwende inzichten uit den samenleving plus uit te vinden watten hier op latere ouderdom voordat nodig is.’

Meer kennisgeving