Elke gemeente ter Nederland krijgt te maken met ene toenemende veroudering. Hoe ginds na den gemeenteraadsverkiezingen op 16 maart op plaatselijk niveau invulling aan wordt gegeven, is cruciaal voordat den toekomst. Gemeenten willen voetlicht hebben voordat den veranderende willen van ouderen. Doorheen den komende jaren te investeren ter inderdaad ouderenbeleid, blijven ouderen langer vitaal. Preventie doorheen te investeren ter welzijn plusteken wijken plusteken ie overhandigen van passende woningen, zijn hierin van vitaal bij. Dit zorgt ervoor dat er minder snel ene beroep wordt gedaan op toeverlaat vanuit den gemeente of den zorg.

Zorgvraag neemt toe

Den zorg voordat ouderen gaat den komende jaren wezenlijk veranderen. Nederland krijgt namelijk te maken met ene forse groei aan ouderen met ene intensieve zorgvraag, terwijl er ene vitaal tekort aan zorgmedewerkers is. Dit ontwikkeling zou wegens moeilijke keuzes vragen van den lokale staatsbeleid. Den toekomstbestendigheid van den zorg voordat ouderen vormt hiermee ene bepalend subject tijdens den komende gemeenteraadsverkiezingen.

Verkiezingsdebatten

Te den serie verkiezingsdebatten: ‘Gemeente aan zet voordat inderdaad pa wordt’, vragen ActiZ plusteken ANBO samen met lokale vrouwen voetlicht voordat dit belangrijke vraagstuk. Lokale politici van verschillende politieke partijen gaan met elkander ter debat overheen ene veel stellingen overheen ie ouderenbeleid. Zij trappen ge met ene debat ter Eindhoven ter samenwerkingsverband met den Archipel Zorggroep. Op zaterdag 26 sprokkelmaand wegens 17:00 uur wordt ie debat uitgezonden doorheen Lokale Zuil Nuenen plusteken Eindhovense omroepvereniging Studio040 plusteken is ie online te volgen op www.studio040.nl.

Andere debatten zijn er ter elk geval op 3 maart ter Lelystad plusteken op 9 maart ter Schagen. Meer kennisoverdracht overheen den gemeenteraadsverkiezingen of hoe jou aan te veiligheidsfunctionaris wegens ene debat ter te woon, is te vinden op: www.actiz.nl/verkiezingen.

Doorheen: Nationale Zorggids