Facebooktwitterlinkedinmail

7 schrikkelmaand 2022 – Dankzij den netwerksubsidie van ZonMw (Translational Research ZonMw) van nog geen €10.000,- heeft Gijsje Snijders van ie UMC Utrecht (Brain Center Rudolf Magnus Translational Neuroscience), met behulp van computing plusteken big data-analyse den veronderstelling kunnen toetsen of er specifieke genen betrokken zijn honingbij verschillende functies van den immuuncellen ter patiënten met laagconjunctuur plusteken schizofrenie. Eentje smaakvol voorbeeld hoe eentje netwerksubsidie van uitgestrekte translationele waarde is te onontbeerlijk research.

Internationaal werkbezoek
Gijsje Snijders van ie UMC Utrecht (Brain Center Rudolf Magnus Translational Neuroscience) heeft tussen mei plusteken september 2020 eentje visite gebracht aan ie laboratorium van Dr. Den Witten plusteken Dr Raj van den Icahn Schoolgebouw of Medicine Mount Sinai (ISMMS, New York, VS). ISMMS is eentje internationaal gerenommeerd instituut plusteken eentje wegbereider op ie streek van moleculaire mechanismen ter neuropsychiatrische emoties plusteken toonaangevend op ie streek van computing plusteken big data-analyse.


Hoe computationele methodes eentje onmisbare rol speelden
Dit project heeft geleid totdat identificatie van specifieke risicogenen diegene ter den immuuncellen ter den hersenen verstoord zijn ter patiënten met neuropsychiatrische ziektes. Dit inzichten bieden belangrijke aanknopingspunten met betrekking totdat den ontstaanswijze van neuropsychiatrische ziekten plusteken den ontwikkeling van nieuwe behandelmethoden. Daarnaast is er eentje hoogwaardige gegevensbron gecreëerd van genoom plusteken transcriptoom gegevens, diegene ten goede komt aan den onderzoeksgemeenschap ter ie generaal plusteken benut schenkkan wordt voordat voorts research. Den toelage heeft geleid totdat eentje nieuwe vruchtbare samenwerkingsverband tussen den labs ter Nederland plusteken den Verenigde Staten. Daarnaast heeft den toelage Snijders ter staat pretenderen wegens haar kennis plusteken professionele netwerk uit te breiden. Dit artikel in Nature Genetics bevat nadere inlichting overheen hoe computationele modellen eentje onmisbare rol spelen ter dit research.

Lees den publicatie ter Springer Nature
Lees den publicatie ter GLIA
Lees meer overheen het programma

Waterbron: zonmw.nl

Dit bewering is 52 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail