Wij zitten volgens Den Welp nu te eentje gunstiger positie dan afgelopen december, voordat den omikrongolf van ie coronavirus. Zo verwijst hij zoals den boostervaccinaties plus ie lagere veel mensen dat met corona ligt opgenomen te den ziekenhuizen. Den oproep wegens te versoepelen is daarom volgens hem terecht, maar weliswaar willen wij volgens Den Welp zowel voorzichtig zijn.

“Wij zitten nu eentje ietsje te eentje grillige stadium”, legt hij uit op den stadszender. Ie uiterst waarschijnlijke scenario is dat ie virus steeds minder ziekmakend zullen wordt naarmate ie voorts evolueert. Den omikronvariant schenkkan eentje soort tussenstap zijn wending nuchter schuldeloos virus. “Te den tussentijd willen welnu eentje ietsje op onze qui-vive zijn.”

Vrijdag

Ie Outbreak Management Team (OMT) komt dit vrijdag weer samen wegens ie te hebben overheen den staat van den pandemie plus den vraag of er welnu of noch voorts versoepeld schenkkan wordt. Mits den samenleving voorts open schenkkan, dan moeten jij denken aan bijvoorbeeld meer gas voordat den cultuursector plus den vergroting van openingstijden, aldus Den Welp. “Ie hele spijskaart ligt open.”

Den Amsterdamse nachtclubs hebben aangekondigd komend weekend hun deuren te openen, zowel alhoewel toestemmen dat nog noch. Den Welp begrijpt diegene daad “volkomen”, maar hij vindt den timing “watten slungelig”. Ie OMT stuurt ie raad na ie overleg aan ie regering plus volgende week kondigt dat aan of er meer versoepelingen mogelijk gaan zijn.

1G

Volgens Den Welp zullen eentje zogenoemd 1G-beleid eentje uitkomst kunnen bieden voordat ie nachtleven. 1G wil zeggen dat iedereen zichzelf moeten permitteren uitproberen voordat toegang, ongeacht den vaccinatiestatus. Den Jonge zullen ie “super” vinden mits den daad van komend weekend zullen wordt omgetoverd totdat eentje proefneming met 1G.

Toch is hij voorstander van ie coronatoegangsbewijs. Eentje verzoekschrift voordat ie afschaffen van ie bewijs krijgt nu veel steunpilaar. “Ie land volledig openstellen zonder coronatoegangsbewijzen is op dit ogenblik best eentje schel risico, waargenomen alle onzekerheden”, zegt Den Welp erover.

Om: ANP