Pa wordt is eenzaam?

Indien ie overheen pa wordt gaat, gaat ie vaak overheen verlatenheid. Te den Engelse vertalingen voordat verlatenheid (solitude plusteken loneliness) zitten twee kanten verborgen. Verlatenheid is noch ge zielig, maar ie is ene gelaagder onbegrip. Wij vinden ie vaak zowel van bij wegens onzerzijds ge terug te voorttrekken. Wegens even op te laden. Plusteken daarna weer den wereld te te voorttrekken plusteken aan te kunnen. Zowel dat hoort erbij pa wordt. Maar, zegt Pauline zowel: ‘Indien wij noch uitkijken, wordt ouderdom ene persiflage diegene op ie leven.’ 

Te 1970 maakte schrijfster plusteken filosofe Simone den Beauvoir hoewel den opmerking: ouderen wordt noch (mits volwaardig) waargenomen.

  • Ouderen hebben geen geldelijk potentieel
  • Ouderen hebben geen toekomst, ge ene verleden.
  • Wij loeren zoals ouderen nep wij ie zelf nooit zullen wordt

Tegenstelling: mits oudere sta jij aan ie einde van jij leven. Ouderen hebben geen toekomst meer. Hoe vaak wordt er noch gevraagd: Watten heb jij voordat werkgelegenheid gedaan? Te positie van dat men vraagt zoals jij huidige tijdsbesteding. Ouderen wordt vaak omschreven te termen van watten zij uiteindelijk hebben gedaan. 

Eentje van haar tips voordat den professionals te den zaal: ‘Bekijk ouderen noch mits mensen diegene aan ie einde van hun leven staan plusteken geen toekomst meer hebben.’

‘Dat schenkkan huwelijk noch’

Pauline schenken twee voorbeelden uit inherent ervaring: waarna zij 65 worden, kreeg zij AOW gestort. Omdat zij nog werkt mits hoogleraar, had zij hier van opgekeken. 
Zowel toont zij ene plaatje van haar hardloopclub. Met ene menigte fitte dames (waarvan den senior rond den 90 is, diegene haar er nog uitloopt) uitvoeren zij elk schooljaar nog ene keer mee met ene loop. Te den zomer moest Pauline ene hartoperatie ondergaan. Ter ene controle vroegtijdig den geneesheer zoals haar medicijngebruik. ‘Ik slik geen medicijnen’ wasgoed ie trotse beantwoording. ‘Maar, zei den geneesheer, dat schenkkan noch. Te mijn hele patiëntenbestand met mensen diegene uw beklacht hebben, komt dit noch voordat. Dat schenkkan huwelijk noch!’ Pauline bewijst: ie schenkkan welnu. 

Pa wordt plusteken levenskracht

Ouderen wordt vaak omschreven te termen van watten zij uiteindelijk hebben gedaan. 
Maar pa wordt draait wegens zoveel meer. Pa wordt omvatten meerdere kanten. Den viertal dimensies van pa wordt zijn:

  • Biologisch/lichamelijk
  • Psychologisch
  • Existentieel 
  • Sociale aspecten

Vooral erbij ie derde facet, den existentiële dimensie, ligt ene tool wegens verschillend te loeren zoals pa wordt. Dit houdt namelijk te hoe jij jij verhoudt totdat jij vlees, den tijdstip, den geschiedenis: ie is ene important onderdeel van onzerzijds ‘zijn.’

Pauline Meurs vervolgt: ‘dit situatie is vast welnu herkenbaar: Jouw loopt welnu ooit ter ene uitstalkast plusteken dan denken jij ‘ben ik dat?’ Te overwegingen wasgoed jij veel slanker/installateur/mooier. Jouw bent noch zo oud mits jij jij voelt, dat is ene misverstand. Ie gaat wegens hoe jij jij verhoudt totdat den wereld wegens jij heen. Jouw wordt ‘oud vervaardigd’ mits jij noch meer werkt. 

Hoe oud jij zowel bent, er is steevast positie voordat ene inherent leven, zowel op ouderdom.

Nog ene twee tips van Pauline Meurs:

Ga (meer) mooie romans oplezen, ga dansen, sporten, van kunst plezier. Kijk noch ge zoals zorgaspecten.

‘Ie pa wordt is allang begonnen, plusteken treft onzerzijds allen.’

Bekijk de presentatie