Erop GGzE wordt virtual reality onder andere ingezet wegens patiënten met behulp van zogenoemde 360 graden video’s te eentje rustgevende vorm te ‘projecteren’. Den potentie wegens op dit methode allerlei situaties na te kunnen bootsen biedt cliënten den potentie wegens op eentje laagdrempelige methode met moeilijke situaties te ontwikkelen. Dankzij VR is vermag dat daarenboven te den veilige vorm van den behandelkamer.

“VR maakt gewoonte van zogenoemde ‘360⁰ filmpjes’. Voordat, achter, opzij, bovenin plus onder zie jouw plaatjes diegene maken dat jouw jouw bijvoorbeeld te Schotland waant. Jij hebt eentje vergezicht overheen eentje prachtig Schots loch, eentje bootje vaart voorbij plus jouw kunt volgen waar ie naartoe vaart. Overal wegens jouw heen den prachtige Schotse natuur. Rustgevende plaatjes diegene jouw den ervaring geven dat jouw te Schotland zit terwijl jouw aan jouw schrijftafel op kantoorgebouw zit”, vertelt Eric Smets. Hij medewerker Vernieuwing plus e-Health erbij GGzE.

Virtual reality treatment

Virtual reality is met name van volwassene meerwaarde voordat cliënten diegene bijvoorbeeld kampen met pleinvrees of andere angstklachten. Dankzij den VR-bril plus den 360 graden filmpjes kunnen zij te den behandelkamer situaties ontwikkelen waar den behandelkamer normaal noch den geschikte plek voordat is. “Zo vermag den cliënt stap voordat stap zoals ‘real life exposure’ toewerken. VR biedt zowel eentje uitkomst wegens te kunnen ontwikkelen te situaties diegene jouw te eentje behandelkamer noch kunt realiseren, zoals bijvoorbeeld eentje busrit”, aldus Smets.

Tijdens den VR-behandeling vermag den behandelaar daarenboven op zijn iPad meekijken. Daarop ziet hij dan precies watten den cliënt ziet plus hoe dit reageert op den virtuele vorm plus situaties diegene erin geprojecteerd wordt. “Ter den situatie waarin eentje cliënt eentje virtuele busrit maakte, zag den behandelaar noch dolletjes den lichamelijke sensaties diegene erbij den cliënt optraden maar zowel watten diegene te den bus ervaarde. Dit levert voordat eentje behandelaar veel verwittiging op voordat den verdere treatment. Ter dit geval kon onmiddellijk met den ademtocht geoefend wordt zodat den cliënt rustiger kon wordt. Ie wasgoed voordat zowel den cliënt mits den behandelaar eentje positieve ervaring”, legt Smets uit.

Ontwikkeling VR-toepassingen

Op dit uur is GGzE nog volop bezig met den ontwikkeling van VR toepassingen. Daarvoor wordt onder andere veel gegevens verzameld wegens te kunnen beoordelen welke toepassingen ofschoon dan noch eentje toegevoegde waarde hebben. Maar zowel of er behoefte is aan andere toepassingen. “Mogelijk dat ie aanbod straks nog wordt uitgebreid met interactieve filmpjes. Relevant is dat behandelaren weten welke mogelijkheden er ofschoon zijn plus dat VR intact terdege te eentje treatment vermag voetstappen”, slot Smets.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.