Den locatie is erop gestructureerd wegens te samenvoegen met den wijk. ‘Twee welzijnscoördinatoren vasthouden zichzelf bezig met ie betrekken van den wijk,’ legt teamcoach Bianca uit. ‘Honingbij ie ontwerp van den locatie is er zowel rekening mee gehouden. Ie terrein van den locatie is open plus er is ongeacht den woningen eentje dierenweide ingericht. Wij zien dat sommige bewoners graag gedurende diegene dierenweide gaan zitten plus eentje gesprekje aanknopen met mensen diegene langslopen. Op diegene wijze zie jij onmiddellijk ie voeling met den wijk plus tussen verschillende generaties.’

Verbinding tijdens corona

‘Den overkomst van corona wasgoed uiteraard noch bevorderlijk voordat ie krijgen van verbinding,’ zegt Bianca. ‘Tijdens den eerste vloedgolf wasgoed onzerzijds terrein helemaal afgesloten plus liggen dat veranderingsproces volledig stilzwijgend. Tijdelijk gaat ie meer den goede zijde op. Weliswaar merkten wij zowel tijdens diegene strenge lockdown dat den wijk eigenlijk betrokken is met den bewoners hier. Wij kregen ongelooflijk veel aangeboden vanuit den wijk.’

Wijkkrant overheen woon

Den vergrijzende samenleving zorgt voordat uitdagingen. Denken aan den wil van mensen wegens zelfstandig oud te wordt plus te woon te eentje passende thuisomgeving. Ter den Wijkkrant 2021 van Vilans lees jij vertellen diegene inspireren wegens hier zelf mee aan den slag te gaan.


Download de wijkkrant (pdf)