Ie is aan den coronapandemie te danken dat digitalisering te den zorg zo’n volwassene vlucht heeft genomen. Tegelijkertijd is ie tegenovergestelde ie geval: digitalisering heeft den zorg behoed voordat moeilijker. Ie bleek eentje uitstekende soelaas te eentje tijdsperiode waarin lichamelijk voeling noch mogelijk of wenselijk wasgoed. Nu is er nóg eentje keerpunt diegene smacht zoals digitale oplossingen, den klimaatcrisis. Dit keerpunt staat nog lang noch vooraanstaand voldoende op den zakagenda, demonstreren den initiatiefnemers van den ‘Klimaatcasus voordat digitale gezondheid’: zorgstrateeg Lucien Engelen, RvB-voorzitter van ie Maastricht UMC+ Helen Mertens plus RvB-voorzitter van ie Radboudumc Bertine Lahuis – te samenwerkingsverband met Deloitte, ie ministerie van VWS plus ie Laurentius ziekenhuis te Roermond.