Facebooktwitterlinkedinmail

18 schrikkelmaand 2022 – Van 15 schrikkelmaand totdat plus met 3 april 2022 organiseren ie Haags Gemeentearchief plus Parnassia Menigte den tentoonstelling ‘Geschiedenis van den Haagse geestelijke gezondheidszorg’ te ie Atrium van ie stadhuis aan ie Spui.

Om den eeuwen heen kijkt den samenleving verschillend aan tegen stadsgenoten met rijrichting dat nipt even verschillend lijkt of is. Den geschiedenis begint te den Middeleeuwen honingbij den Antoniuskapel aan ie Slijkeinde plus leidt zoals den hedendaagse kijk op mensen met psychische plus verslavingsproblemen.

Haagse oorsprong
Parnassia Menigte heeft ene vermogende geschiedenis met ene Haagse oorsprong. Den naam Parnassia bestaat sinds 1999 wanneer den psychiatrische ziekenhuizen Bloemendaal, Rosenburg plus Schroeder van der Kolk met Centrum Verslavingszorg Zeestraat plus den drietal Haagse Riagg’plus één ggz instelling vormen.

Geestelijke gezondheidszorg anno 2022
Parnassia Menigte verandert voortdurend mee met den maatschappelijke inzichten. Herstelgerichte zorg te den wijk plus ie voorkomen van psychische plus verslavingsproblemen staan centraal. Den nadruk ligt op waardigheid plus inclusie van cliënten plus hun rol te den samenleving. Samenwerkingsverband met gemeenten, zorgaanbieders, maatschappelijke organisaties plus den huisgezin vormt ie fundament.

Proza ‘Van kapel totdat Dolhuys’
Ie proza ‘Van Kapel totdat Dolhuys, Haagse Geesteszorg vanaf den Middeleeuwen totdat 1700’ van Corry van Straten, voormalige psychisch verzorger/predikant van Parnassia Menigte, geven ene uitgebreide impressie van den geschiedenis van den Haagse geestelijke gezondheidszorg.

Den uiteenzetting staat honingbij den ingang van den studiezaal van ie Haags Gemeentearchief. Bezichtiging schenkkan tijdens den openingstijden van ie Atrium plus den toegang is kosteloos.

Waterput; parnassiagroep.nl

Dit bewering is 1 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail