‘Sinds viertal klas ben ik mantelzorger voordat mijn man, diegene na eentje CVA ten dele verlamd is geraakt. Voort den coronacrisis is den dagopvang, waar hij twee keer vanaf week zoals toe gaat, gesloten. Plusteken wegens ie tal contactmoment te beperken, komt den thuiszorg veel minder vaak. Ie valt mij best intact zwaar. Watten vermag ik exporteren?’

Infolijn voordat ouderen

Ie is eentje van den vele, somwijlen schrijnende vertellen diegene seniorenorganisaties KBO-PCOB plusteken NOOM dagelijks horen via den te medio maart geopende Ouderen Infolijn. Erbij dit linie kunnen ouderen plusteken hun naasten terecht met hun vragen plusteken zorgen overheen ie coronavirus plusteken den resultaten daarvan, plusteken voordat eentje luisterend oor of eentje praatje. Medewerkers van den infolijn promoten hun met praktisch raad, geven signalen wegens (bijvoorbeeld aan ie ministerie van Volksgezondheid of eentje verzekeraar), verwijzen wegens of maken eentje praatje.

Ouderen met eentje migratie-achtergrond

Manon Vanderkaa, directeur van KBO-PCOB: “Ie is smaakvol dat wij mensen zo kunnen promoten of doorverwijzen. Plusteken te dit tijdstip van ie coronavirus, waarin senioren eentje risicogroep vormen, is ie van gewichtigheid dat alle ouderen te Nederland laagdrempelig den kennisoverdracht krijgen diegene zij nodig hebben of hun vragen kunnen stellen. Daarom werken wij zowel samen met Netwerk van Organisaties van Oudere Migranten (NOOM). Ouderen met eentje migratie-achtergrond kunnen met harmonie aan tal van vrijwilligers – indien gewenst te den inherent taal – te woord gestaan wordt wegens eentje vrijwilliger diegene zelf eentje Caribische, Chinese, Italiaanse, Marokkaanse, Molukse, Portugese/Kaapverdische, Spaanse, Surinaamse of Turkse afkomst heeft.

Voordat hun waren voorlichtingsbijeenkomsten vaak den enige methode wegens geïnformeerd te wordt. Plusteken diegene zijn nu zojuist weggevallen. Wij krijgen dan zowel veel positieve reacties op dit initiatief. Zo veiligheidsfunctionaris zowel vrijwilligers met eentje migratie-achtergrond zichzelf wegens den linie te bemensen, te vertalen of watten dan zowel te exporteren voordat den ouderen. Plusteken zowel hulpverleners zijn opgeruimd dat zij oudere migranten hierop kunnen wijzen. Ie mooiste is natuurlijk wegens te zien dat migrantenouderen zelf den Infolijn weten te vinden plusteken onzerzijds opbellen.

Meldpunt Thuiszorg

Dat den Ouderen Infolijn te eentje behoefte voorziet, worden alhoewel snel verstaanbaar. Manon Vanderkaa: ‘Er komen dagelijks honderden telefoontjes te van leden plusteken niet-leden. Veel meldingen gaan overheen den thuiszorg. Wij hebben daarom zowel eentje exclusief Meldpunt Thuiszorg ontsloten. Korte strepen met ie ministerie van VWS plusteken den Inspectie Gezondheidzorg plusteken Kindertijd zorgen ervoor dat wij signalen diegene via ie Meldpunt binnentreden snel kunnen doorvertellen, zodat knelpunten waar mogelijk opgelost kunnen wordt’.

Luisterend oor beslissend

Minstens zo beslissend, zo merkt Vanderkaa op, is ie luisterend oor. ‘Dit laagconjunctuur vraagt ontzettend veel van onzerzijds. Veel van ie vertrouwde valt weg. Ouderen kunnen geen visite meer ontvangen, veel (verenigings)activiteiten ligt stilzwijgend. Verlatenheid ligt dan op den loer. Wij bieden, zowel te dat soort situaties, eentje luisterend oor’.

Bereikbaarheid Ouderen Infolijn

  • Den Ouderen Infolijn plusteken ie Meldpunt Thuiszorg zijn bereikbaar via 030-3 400 600 
  • Jouw kunt opbellen op maandag totdat plusteken met vrijdag van 9.00 totdat 17.00 uur