Hierbij valt den kritische vraag te stellen: waarom zullen jou AI-toepassingen gewoontes voordat iets waarvoor wij indien mensen onze slimheid hebben? Ie simpele beantwoording is: omdat wij tegenwoordig vanwege den digitalisering van onze samenleving voorschrijven overheen veel meer gegevens dan ie menselijk brein schenkkan bevatten. Laat staan verwerkt plus er gevolgtrekkingen uit voorttrekken.

Plusteken dat is precies watten AI schenkkan verrichten met gegevens. Gegevens op zichzelf zijn slechts ene verzameling gegevens plus indien zulk beperkt van nuttigheid. Ie is den ontleding van diegene gegevens diegene ie zinvol maakt wegens zij totdat onze vergunning te hebben.

Van gegevens zoals inlichting

Bedrijven maken hier gewoonte van wegens hun programma of hun bedrijfsprocessen te optimaliseren. Maar zowel den zorg schenkkan AI gebruiken wegens van gegevens inlichting te maken. Den vraag hoe waardevol dit is, is verhelderend voordat iedereen diegene vertrouwd is met den uitdagingen waar den zorg voordat staat.

Gedurende ongewijzigd regelgeving zullen den kosten voordat den zorg totdat 2060 volgens ie RIVM namelijk met modaal 2,8 procent vanaf schooljaar blijven stijgen. Ermee zullen den totale zorgkosten – nu nog onder den 100 miljard euro, te 2060 hoewel 291 miljard euro geldsommen. Daarbij neemt den veroudering toe, stijgt ie tal chronisch zieken plus krimpt den beroepsbevolking.

Den zorg staat dus fors onder druk plus den uiterst efficiënte methode wegens ie tij te wenden, is preventie. Research van PWC toont aan dat den inzet van AI voordat preventie, diagnose plus treatment van trio veel voorkomende emoties – obesitas te koters, suikerziekte plus borstkanker – te den komende tien schooljaar ene kostenbesparing schenkkan schuiven van meer dan 170 miljard euro.

Gegevens wegens zorg te verbeteren

Artsen, onderzoekers plus patiënten genereren dagelijks enorme porties gegevens overheen den zorg. Diegene gegevens kunnen ene cruciale rol spelen wegens zorg te voorkomen plus te verbeteren. Denken aan den gegevens diegene vacant zijn overheen mensen diegene ene CVA (herseninfarct) krijgen.

Den vraag hoeveel mensen hiermee te maken krijgen, helpt wegens den toerusting zorgcapaciteit te kunnen defini. Maar vanwege diegene gegevens te samenkoppelen aan patiëntindividuele kenmerken indien ouderdom, gewicht, sekse, geneesmiddelengebruik plus onderliggende ziektebeelden, kunnen den beïnvloedende factoren te kaartje wordt gebracht voordat ie ontwikkeling van ene CVA plus voordat den succesvolle treatment ervan.

Op fundament daarvan schenkkan regelgeving wordt ontwikkeld wegens ie tal CVA-gevallen omlaag te brengen plus den treatment effectiever te maken, zodat patiënten er minder restschade van ondervinden. Diegene veelheid aan gegevens concentreren, analyseren plus er totdat dit doelen gevolgtrekkingen uit voorttrekken, overstijgt ie menselijk vermogen. AI schenkkan dit welnu, plus schenkkan zo ene bijdrage leveren wegens den zorg efficiënter plus effectiever te maken.

AI helpt te besluiten

Dit is slechts één voorbeeld. AI-toepassingen gewoontes algoritmen: wiskundige plus statistische methoden waarmee uit gegevens meer dan exclusief gevolgtrekkingen kunnen wordt getrokken, zoals te ie bovengenoemde voorbeeld. Eentje AI-systeem schenkkan zowel wordt doorontwikkeld wegens beslissingen te promoten nemen. Bijvoorbeeld vanwege met gebruikmaking van medische beeldherkenning van volwassene porties patiënten met ene tumor te voorzien of werkklaar ingrijpen na chemoradiotherapie nog toegevoegde waarde heeft.

Hoewel met dit soort toepassingen hoewel ervaring wordt opgedaan, bevinden den ontwikkelingen op dit streek zichzelf te den zorg nog te ene vrij vroegtijdig stadium. Welnu is sprake van ene exponentiële kennisontwikkeling, diegene te zorgvuldige toepassing den kwaliteit van zorg plus preventie ene enorme impuls schenkkan geven.

Dit is ie eerste van trio voorwerpen overheen den rol van AI te den zorg. Ie tweede wetsartikel gaat te op den uitdagingen van AI te dit sector, ie derde gaat overheen AI indien project.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.