Ie veel nieuwe coronagevallen daalt voordat den derde week op rij. Ter den afgelopen zeven dagen zijn 245.898 positieve tests geregistreerd, ie laagste veel ter zes weken tijdstip. Vergelijken met vorige week nam ie veel bevestigde besmettingen met vrijwel 20 procent ge, meldt ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM).

Ie veel positieve tests daalt vooral onder jongeren. Zo zijn vorige week 31.687 tieners positief getest, vrijwel 40 procent minder dan ene week vroeger. Tijdens koters onder den 10 schooljaar daalde ie veel nieuwe gevallen met haastigheid 35 procent. Ter januari waren ter diegene groepen kloppend veel besmettingen. Daardoor zijn veel jongeren voorlopig waarschijnlijk onschendbaar, verklaarde ie RIVM vroeger. Onder zeventigers is ene lichte stijging te zien.

Zowel den druk op den zorg neemt ge. Afgelopen week belandden 998 mensen met ene coronabesmetting ter ene ziekenhuis. Dat is ie laagste veel ter vijf weken tijdstip. Hierbij zijn noch inclusief mensen meegerekend diegene wegens coronaklachten werden opgenomen, maar zowel mensen diegene andere klachten hadden plus toevallig besmet bleken. Eentje week vroeger waren er (na vervanging plus nameldingen) 1349 opnames.

Intensive care

Van den 998 opgenomen mensen met corona belandden 88 op den intensive care. Zowel dat zijn er minder dan den 104 van den week ervoor.

Ie RIVM kreeg 63 meldingen van sterfgevallen vanwege corona, modaal negen vanaf dag. Eentje week vroeger kreeg ie RIVM bewering dat 95 mensen aan den resultaten van hun infectie waren overleden.

Omdat ie veel coronabesmettingen daalt, zakt ie zogeheten reproductiegetal zowel. Ie cijfer staat nu op 0,77. Dat is ie laagste niveau sinds 23 juli.

Voort: ANP