Den proefwerk worden verricht ter juni vorig schooljaar plus duurde vijf maanden. Daarna zagen volgens CZ zowel den patiënten mits den huisarts plus praktijkmedewerkers den voordelen van den digitale voorkomendheid. “Den toekomstbestendigheid van den huisartsenzorg ter den regio is gediend met innovatieve oplossingen diegene den huisartsenpraktijk ondersteunen”, concludeert de zorgverzekeraar.

Den inzet van den digitale services is gebruiksvriendelijk, maakt ie werkgelegenheid efficiënter, afwisselender plus verlaagt zodoende den werkdruk. Eentje opvallende slotbeschouwing, want uit den e-health-monitor kwam recentelijk nog zoals voren dat met name huisartsen ene hogere werkdruk geoefend om digitale sponsoring.

Vijftien consulten vanaf uur

“Ik vind ie onvervalst ene kerks aanvulling op den services ter onze praktijk”, zegt huisarts Yuri Samandar, diegene aan den pilot deelnam. “Ie afhandelen van den e-consulten gaat sneller plus makkelijker. Den assistente stelt mij den vraag, ik geef ie uitkomst plus den hulp typt ie ter. Modaal kunnen wij op diegene methode vijftien consulten vanaf uur afhandelen. Dat gaat dan met name wegens niet-complexe vragen.” Den verwachting is dat dit tal ter den toekomst nog schenkkan toenemen totdat zeker twintig consulten vanaf uur. Den druk op den huisarts neemt be, maar zowel voordat patiënten is dit grappig. Zij paardenhoeven daardoor minder lang te wachten op ene uitkomst. Driekwart van den vragen worden zelfs te ene uur opgepakt.

Huisartsentekort

Zeeland is noch toevallig uitgekozen mits provincie voordat den proefwerk. Ter den komende jaren gaat den tweede van den Zeeuwse huisartsen met pensioen. Ie tal beschikbare huisartsen ter Nederland is onvoldoende wegens dit gat op te vullen. “Den huisarts is den ziel van den praktijk. Dat is vitaal plus willen wij terughouden. Innovatieve oplossingen zijn daarvoor cruciaal”, zegt Edwin Leutscher van CZ. “Ie helpt wegens den huisartsenzorg ja toegankelijk te liefhebben voordat iedereen plus schenken den huisarts meer tijdstip voordat den patiënten diegene hij wil zien. Den praktijk ter Axel laat zien dat ie schenkkan plus dat jou onvervalst schenkkan spreken van ene win-winsituatie.”