Ene voorbeeld uit den praktijk: Ene mevrouw van 86, geschapen ter Marokko is opgenomen ter eentje Haags verpleegtehuis wegens haar dementie. Mevrouw spreekt geen Nederlands plus haar enige ter Nederland wonende dochter heeft eentje drukke werkplek plus schenkkan noch elke dag ter komen. Omdat mevrouw zichzelf noch verstaanbaar schenkkan maken plus den wereld wegens haar heen noch meer snapt, wordt zij snel laaiend. Zij wil noch dat zorgverleners haar aanraken, is snel van slag, plus slaat letterlijk wegens zichzelf heen. Den zorgverleners vinden haar maar lastig plus geoefend iedere dag weer problemen met haar.

Honingbij dit mevrouw is ie noch kunnen spreken van den taal eentje probleem. Maar er kunnen bijvoorbeeld zowel andere normen plus waarden meespelen. Ie zullen bijvoorbeeld kunnen dat zij noch aangeraakt wil wordt doorheen mannelijke zorgverleners. Cultuursensitief werken betekent vrolijk zijn voordat dit soort signalen. 

Watten hebben zorgverleners nodig?

Ondanks den goede bedoelingen van den zorgverleners, kunnen er weliswaar misverstanden ontwikkeling doorheen verschillende normen plus waarden. Wegens hier iets aan te verrichten, is BeterOud-partner Vilans ie project Cultuursensitieve Zorg gestart. Krachtinstallatie vraag daarbij is: watten hebben zorgprofessionals nodig ter ie kunnen leveren van goede cultuursensitieve zorg? Samengevat: waar loop jij tegenaan ter den praktijk? 

Meer kennisoverdracht