Mensen diegene eentje covid-19-infectie hebben gehad plus weer zijn hersteld hebben daarna eentje verhoogd risico op hart- plus vaatziekten zoals hartfalen, beroerte, pericarditis, myocarditis plus embolieën. Dat blijkt uit den resultaten van eentje grootschalig research dat gisteren worden gepubliceerd ter ie toonaangevende vaktijdschrift Nature Medicine.

Den onderzoekers uit St. Louis (Verenigde Staten) presenteerden den resultaten van eentje research onder eentje menigte van 153.760 mensen diegene corona hebben gehad. Sommige van dit mensen terechtkomen ter ie ziekenhuis of op den IC, maar eentje vitaal tal zowel noch. Den wetenschappers vergelijken den gegevens met den medische ordners van eentje vergelijkbare controlegroep. Te den menigte zaten pakweg 5,6 miljoen mensen diegene geen corona hebben gehad.

Hart- plus vaatziekten

Voordat ie research keken den epidemiologen zoals den prevalentie van hart- plus vaatziekten. Ie gaat dan noch wegens klachten tijdens eentje corona-infectie, maar wegens eentje klas erna, schrijft reseacher Ziyad Nu-Aly ter eentje Twitter-bericht. Uit statistische analyses blijkt dat er eentje significante verrijking is van mensen met hart- plus vaatziekten mits gevolg van corona. Ie risico neemt toe via alle mensen van alle verschillende leeftijden, seksen of etnische achtergronden. Ie risico is zowel verhoogd via mensen diegene voordat zij covid-19 kregen nauwelijks of geen risico liepen op hart- plus vaatziekten.

Voorkom besmettingen

Den onderzoekers geven aan dat ie dus fundamenteel blijft wegens noch besmet te treffen met covid-19. Enig zo zijn den langetermijneffecten van eentje covid-infectie op den gezondheid te voorkomen. Zij roepen daarom overheden op wegens besmettingen zoveel mogelijk te voorkomen.

Toestroom

Zowel is ie volgens den onderzoekers van den publicatie fundamenteel wegens ie zorgstelsel intussen voordat te toebereiden. Zij vooruitzien eentje verrijking ter den toestroom van meer patiënten met hart- plus vaatziekten.