Den Tijdelijke wet maatregelen Covid-19 (Twm) is den juridische grondslag voordat den coronamaatregelen plus moeten elke drietal maanden wordt verlengd. Hij loopt ten minste totdat 1 maart, maar ie regering heeft alreeds gedeclareerde hem nog totdat 1 juni te willen verlengen.

Den raad heeft welnu onbegrip voordat den uiterst recente verlenging, maar vraagt zowel wanneer er geen sprake meer is van eentje crisissituatie. “Den vraag is wanneer nog sprake is van eentje ‘directe dreiging’ plus op welk ogenblik den huidige laagconjunctuur overgaat ter eentje (minteken of meer) normale situatie.”

Draagvlak

Ie draagvlak voordat den maatregelen neemt overheen, constateert den raad. Daarnaast zijn maatregelen recent snel plus vergaand afgeschaald. “Doorheen dit ontwikkelingen komt ie ogenblik waarop (eentje vitaal percentage van) dit wet redelijkerwijs noch meer verlengd vermag wordt, geleidelijk nader.”

Volgens den raad moeten den Wet publieke gezondheid “zo snel mogelijk” wordt aankunnen, zodat den Twm noch meer nodig is.

Den Ruimte besloot voordien dit maand alreeds meer den regie zoals zichzelf toe te voorttrekken, watten betreft den proces voordat verlenging van den wet. Voorheen kon den Ruimte zichzelf eenzaam naderhand uitspreken overheen verlenging van den Twm, ter den toekomst willen zowel den Eerste indien Tweede Ruimte vooraf instemmen. Diegene nieuwe proces is nog noch van toepassing op den voorgenomen verlenging totdat 1 juni.

Doorheen: ANP