Huisartsen wordt vandaag overspoeld met vragen overheen COVID-testen. Hierdoor liefhebben zij onvoldoende tijdstip overheen voordat den reguliere zorg. Daarom werden ene tal maatregelen genomen wegens hun werkdruk te verlichten. Mits jouw ene schel risico voeling met ene besmette persoon had, wacht jouw best be totdat jouw ene testcode via telefoontoestel, sms of mail ontvangt.  Plus mits jouw symptomen hebt, vermag jouw vanaf volgende week zelf online nagaan of jouw jouw best laat uitproberen plus/of ene huisarts raadpleegt. Ie is dus noch nodig wegens jouw huisarts hiervoor te telefoneren of te raadplegen.

Waarom uitproberen doorslaggevend is plus blijft

Wegens den vinger aan den pols te liefhebben tijdens dit pandemie, is ie doorslaggevend dat wij blijven uitproberen. Op diegene methode kunnen wij den evolutie van ie tal besmettingen opvolgen, plus den maatregelen voordat ie beschermen van den volksgezondheid bijsturen. Uittesten zijn zowel doorslaggevend wegens elkander te beschermen: besmette mensen diegene zichzelf noch ziek voelen, kunnen zonder ie te weten kwetsbare familieleden ernstig ziek maken. Dat is zowel den reden waarom jouw na ene schel risico voeling gecontacteerd wordt met den vraag wegens jouw te toestaan uitproberen, zowel mits jouw gevaccineerd bent. Dankzij vaccinatie hebben velen namelijk geen klachten, maar kunnen zij welnu nog besmettelijk zijn.

Vanwege ie stijgend tal besmettingen van den laatste dagen, is ie tal uitproberen echter gigantisch toegenomen. Wekelijks wordt er nu meer dan 400.000 uitproberen verricht, watten op piekdagen neerkomt op 75.000 totdat 80.000 uitproberen vanaf dag. Dit zorgt voordat ene volwassene werklast erbij den huisartsen, diegene overstelpt wordt met vragen wegens te wordt getest. Mensen zijn daarbij vaak ongeduldig plus somwijlen zelfs agressief. Er werden dan zowel ene tal maatregelen genomen wegens hun werkdruk te verlichten, zodat den reguliere zorg voordat den patiënten noch ter ie gedrang komt.

Had jouw ene schel risico voeling? Telefoneer noch zoals jouw huisarts, maar wacht op jouw testcode

Mits jouw lopend meer dan 15 minuten plus te ene afstand van 1,5 peettante ter voeling kwam met ene besmette persoon, had jouw ene ‘schel risico voeling’. Mits den besmette persoon jouw gegevens juist heeft doorgegeven aan den contactopvolging, word jouw van dit voeling verwittigd doorheen den mensen van den contactopvolging, of via ie CLB, mits ie voeling op schoolgebouw plaatsvond. Dit gebeurt via telefoontoestel, sms of mail. Jij ontvangt dan eveneens ene testcode, waarmee jouw ene contract vermag maken ter ene testcentrum.

Vanwege den volwassene oploopje vermag dit nu echter watten langer duren. Mits jouw alhoewel op den hoogte bent van ie risicocontact, bv omdat den besmette persoon jouw zelf heeft ingelicht, contacteer dan NIET jouw huisarts, maar vraag aan den besmette persoon wegens jouw contactgegevens aan den contactopvolging doorheen te geven. Uitsluitend dan zou jouw ene testcode van den contactopvolging ontvangen, waarmee jouw ene contract erbij ene testcentrum vermag maken Beperk terwijl jouw contacten zoveel mogelijk plus draag ene mondmasker. Jij vermag zowel alhoewel ene zelftest lichten, diegene jouw erbij den apotheker vermag kopen. Dit zelftest vervangt geen PCR-test, dus laat zeker zowel ene test ter ene testcentrum of labo lichten.

Contacteer zelf contactopvolgers (02/214.19.19) erbij infectie, positieve zelftest of stopteken corona waaks

Mits jouw zelftest positief is, moeten jouw ter afwachting van jouw PCR-test ter quarantaine gaan. Vergeet zowel noch den contactopvolging via 02/214.19.19 op den hoogte te brengen van jouw laatste contacten. Dit contactopvolging dien jouw zowel te contacteren mits jouw ene corona waaks krijgt, via den app op jouw smartphone (stopteken scherm). Uitsluitend op diegene methode vermag den pandemie ter speelkaart wordt gebracht, plus kunnen zoveel mogelijk mensen wordt zeker.

Zelfevaluatietool voordat mensen met symptomen

Ter den loop van volgende week zullen mensen met symptomen (bv hoesten, koorts, keelpijn, migraine, smaak-of reukverlies …) anonimiseren, plus via eenvoudige online vragen, kunnen nagaan of zij zichzelf best toestaan uitproberen. Mits dit ie geval is, kunnen zij ene testcode bereiden, waarmee zij dan ene contract kunnen maken erbij ene testcentrum, ene laboratorium of erbij ene apotheek. Mensen diegene ene hoger risico stevenen (bv. zwangere vrouwen, mensen met suikerziekte, hart-nier, lever- of longziekten, kankerpatiënten, etc) raadplegen zowel ie liefste hun medicus.

Uittesten van terugkerende reizigers doorheen apothekers

Daarnaast zullen zowel apothekers weldra terugkerende reizigers met plus zonder symptomen kunnen uitproberen.

Dit maatregelen willen den werklast van den huisartsen verminderen, waardoor zij weer meer tijdstip kunnen uitgeven aan den zorg voordat alhoewel hun patiënten, zowel dit zonder COVID.