Den corona-afdelingen van ziekenhuizen hebben ie ter den afgelopen dag iets minder druk gekregen. Zij verplegen nu 1411 mensen met corona. Tussen woensdagochtend plus donderdagochtend zijn 34 ziekenhuisbedden vrijgekomen, meldt ie Rustiek Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op den verpleegafdelingen ligt nu 1256 mensen via wie ene coronabesmetting is vastgesteld. Dat tal gaat den laatste week stoer heen plus weer. Den intensive cares zorgen voordat 155 coronapatiënten. Dat tal is den laatste weken redelijk stabiel, ie schommelt tussen 150 plus 175.

Instroom neemt toe 

Den daling ter den afgelopen dag komt omdat meer mensen ie ziekenhuis hebben verlaten dan er zijn binnengekomen, maar den instroom neemt welnu toe. Ter den afgelopen dag hebben ziekenhuizen 193 mensen met corona opgenomen. Ter den afgelopen week belandden modaal 152 mensen vanaf dag ter ene ziekenhuis. Dat gemiddelde stijgt voordat ie vooraf ter zowat twee weken.

Andere reden ter ziekenhuis 

Onder den opgenomen patiënten diegene positief zijn getest op ie coronavirus zijn zowel mensen diegene wegens ene andere reden ter ie ziekenhuis zijn beland. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na ie doet van ene coronatest blijkt toevallig dat zij positief zijn. Anderen zijn opgenomen wegens coronaklachten, of omdat den coronabesmetting ene andere bezwaar moeilijker heeft geproduceerd. Ie LCPS maakt geen verschil ter den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét plus diegene diegene wegens corona zijn opgenomen.

Doorheen: ANP