Den corona-afdelingen van ziekenhuizen hebben ie te den afgelopen dag iets minder druk gekregen. Zij verplegen nou 1411 mensen met corona. Tussen woensdagochtend plus donderdagochtend zijn 34 ziekenhuisbedden vrijgekomen, meldt ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op den verpleegafdelingen ligt nu 1256 mensen erop wie ene coronabesmetting is vastgesteld. Dat tal gaat den laatste week stoer heen plus weer. Den intensive cares zorgen voordat 155 coronapatiënten. Dat tal is den laatste weken redelijk stabiel, ie schommelt tussen 150 plus 175.

Instroom neemt toe

Den daling te den afgelopen dag komt omdat meer mensen ie ziekenhuis hebben verlaten dan er zijn binnengekomen, maar den instroom neemt welnu toe. Te den afgelopen dag hebben ziekenhuizen 193 mensen met corona opgenomen. Te den afgelopen week belandden modaal 152 mensen vanaf dag te ene ziekenhuis. Dat gemiddelde stijgt voordat ie vooraf te zowat twee weken.

Andere reden

Onder den opgenomen patiënten diegene positief zijn getest op ie coronavirus zijn zowel mensen diegene wegens ene andere reden te ie ziekenhuis zijn beland. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na ie uitrichten van ene coronatest blijkt toevallig dat zij positief zijn. Anderen zijn opgenomen wegens coronaklachten, of omdat den coronabesmetting ene andere kwaal slechter heeft geproduceerd. Ie LCPS maakt geen verschil te den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét plus diegene diegene wegens corona zijn opgenomen. (ANP)