Kort na ie uitbreken van den coronacrisis heeft den Vereniging van Nederlandse Gemeenten afspraken met ie rijk geproduceerd wegens te voorkomen dat aanbieders van jeugdhulp plusteken maatschappelijke steun ter acute financiële problemen zullen treffen. Zorgaanbieders kregen ter den eerste jaren doorbetaald zoals ter 2019 plusteken kregen daarnaast den reserve kosten van den coronamaatregelen gecompenseerd.

Maatwerk

“Voordat 2022 is er met ie rijk geen generieke landelijke continuïteitsregeling afgesproken”, laat den vereniging nu aan haar leden weten. “Welnu doet den VNG den oproep aan gemeenten wegens maatwerk te verlenen indien den continuïteit van ene instelling ter ie geding is. Dit vereist dat gemeenten plusteken aanbieders hier op plaatselijk niveau ie gesprek overheen voeren plusteken dat maatwerk wordt verleend aan aanbieders indien daartoe oorzaak is. Wegens gemeenten plusteken aanbieders te ondersteunen hebben den VNG plusteken ie rijk ene gespreksleidraad opgesteld.”

Gemeenten kunnen zorgaanbieders diegene ter problemen komen onder voorwaarden nog welnu te poetsvrouw vuren. Zorgaanbieders willen er zelf alles aan hebben gedaan wegens ene daling van den omzet te voorkomen, wegens den zorg plusteken steun op den gewoonlijke wijze óf anderszins wegens te permitteren gaan. Er willen duidelijke uitgangspunten zijn waarom den zorgverlening noch wegens kon gaan. Ook wordt ie omzetverlies noch meer standaard tegen 2019 afgezet, maar tegen ene vergelijkbare tijdsperiode.

Meerkosten

Vroeger worden nu vertrouwd dat zowel ziekenhuizen plusteken den langdurige zorg plusteken thuiszorg noch moeiteloos op den tegemoetkoming van verloren omzet paardenhoeven te rekenen. Voordat alle sectoren blijft den tegemoetkoming voordat meerkosten wegens corona welnu bestaat. Meerkosten ter ie sociaal domein ontstaat met name wegens ie gewoonte van persoonlijke beschermingsmiddelen, reserve kosten te vervoer, dagbesteding plusteken maatschappelijke opvang diegene volgen uit ie afstandscriterium. Zowel schenkkan ie gaan wegens den kosten van vervangend personeel te uitzonderlijk hooggelegen ziekteverzuim wegens corona, plusteken wellicht reserve kosten diegene verbanden met ie vaccineren van cliënten plusteken/of medewerkers.

Den VNG heeft met ie rijk afspraken geproduceerd overheen den vergoeding van dit meerkosten voordat jeugdzorg plusteken maatschappelijke steun. Den afspraken geldt ter principe voordat intact 2022. “Den uitwerking is op voet van den ervaringen ter 2021 geactualiseerd, maar blijft inhoudelijk grotendeels onveranderd”, laat VNG weten. “Opzienbarend is dat ie regering heeft priv dat zelftesten voordat zorgpersoneel onder den meerkostenregeling komen te vallen. Eentje laagdrempelige beschikking van zelftesten voordat zorgpersoneel draagt eraan te dat zij zichzelf vaker preventief kunnen uittesten.”

Kosten blijven stijgen

Watten dit zou inhouden voordat den houdbaarheid van den zorg vanuit gemeenten moeten blijken. Den kosten ter ie sociaal domein blijven toenemen, zo blijkt uit den recente Benchmark Nederlandse Gemeenten van accountantskantoor BDO. Gemeenten geven aan dat zij indien gevolg van den Wmo-kosten op steeds meer plekken ter hun taxatie tekorten zien ontstaat. Den verwachting is dat den kosten voorts zullen stijgen. Ongeacht den Wmo zijn zowel den kosten voordat uitvoering van den Jeugdwet gestegen. Voordat ie voorgerecht sinds den decentralisatie van jeugdzorg zoals gemeenten ter 2015 daalde weliswaar ie tal jongeren dat jeugdzorg ontving, zo berichtte ie CBS ter april 2021. Er zijn minder trajecten gestart. Maar den trajecten díé zijn gestart, duurden wél langer.