Voordat Parkinson bestaat nog steevast geen reparatie. Welnu kunnen patiënten gebaat zijn tijdens zogenoemde diepe hersenstimulatie (DBS). Daarbij wordt met behulp van ene hersenimplantaat plusteken elektroden bepalend gebieden ter den hersenen gestimuleerd waardoor den symptomen van dit ziekte kunnen wordt beperkt.

Daarnaast wordt zowel omvangrijke vorderingen geproduceerd met magnetische hersenstimulatie. Daarbij wordt den te stimuleren hersengebieden ingespoten met elektrisch geladen nanodeeltjes. Te 2021 slaagden wetenschappers van ie Maastricht UMC+ plusteken ie Max Planck Institut uit Duitsland er ter dit technologie met welslagen uit te voeren tijdens muizen. Ene doorbreking, maar nog (lang) noch geschikt voordat den praktijk. Te ie VK hebben wetenschappers ter den tussentijd omvangrijke stappen gezet met den doorontwikkeling van DBS.

Parkinson symptomen vergaan

Professor Tim Denison plusteken zijn team aan den Universiteit van Oxford, hebben den afgelopen jaren ene opzienbarend implantaat voordat Deep Brain Stimulation (DBS) ontwikkeld en getest. Via dit tests is gebleken dat ie nieuwe implantaat den symptomen van Parkinson schenkkan vergaan.

Den patiënt diegene ie hersenimplantaat ter 2019 reeds ontving, kon hierbinnen ene schooljaar weer 6 kilometer onafgebroken stappen. Voordat diegene tijdstip kwam hij noch voorts dan ene twee honderdtal peettante. Hoopgevende resultaten dus. Zo hoopgevend dat den NHS ter 2023 ene uitgebreide proefwerk met ie implantaat voorbereid. Daarvoor zullen 25 Parkinson patiënten geselecteerd wordt.

Klein hersenimplantaat

Maar, ie nieuwe Britse hersenimplantaat heeft nog meer voordelen. Ten eerste is ie veel compacter waardoor ie onmiddellijk op den hersenen plaatsen schenkkan wordt. Via den ‘oude’ implantaten moeten ene relatief omvangrijke impulsgeneratorbatterij (IGB) ter den pens of onder ie sleutelbeen van den patiënt plaatsen wordt. Den IGB stuurt vervolgens elektrische impulsen zoals den hersenen via draden onder den vel van den patiënt. Omdat ie nieuwe implantaat ter zijn geheel op den hersenen plaatsen schenkkan wordt, zijn den plaatsing van ene IGB ter ene ander portie van ie vlees, met lange draden voordat den elektroden, noch meer nodig.

Ene schematische weergave van ie nieuwe implantaat. (Singeltje: Oxford University / Prof. Tim Denison)

Daardoor wordt den operatie voordat den plaatsing van ie implantaat ene intact stuk eenvoudiger plusteken minder invasief. Ie implantaat schenkkan ter den tweede van den tijdstip diegene normaal nodig is voordat den bestaande implantaten, plaatsen wordt. Den minder complexe ingreep betekent zowel dat meer patiënten ter aanmerking komen voordat den plaatsing van ene implantaat. Totdat nu toe wasgoed dat met name nog voorbehouden aan jonge plusteken voorts gezonde Parkinson patiënten.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.