Ie is aan den commerciële testaanbieders zelf wegens te defini waar plusteken wanneer zij testlocaties vrijhouden of verrassend openen voordat ie aangekondigde ‘1G’-testbeleid, zo laat Stichting Open Nederland (SON) weten. Ie regering meldde dinsdag dat vanaf 25 sprokkelmaand mensen ge nog ene groenkleurig vinkje paardenhoeven te overleggen voordat toegang totdat evenementen te van meer dan vijfhonderd mensen zonder vaste zitplaats, zoals bijvoorbeeld ene evenement te ene omvangrijke nachtclub.

Iedereen moeten voordat toegang totdat evenement ene negatieve testuitslag kunnen aantonen, zowel mensen diegene gevaccineerd zijn. Dit wordt 1G verwoord. Vanaf 25 sprokkelmaand is ie coronatoegangsbewijs noch meer nodig voordat toegang totdat bijvoorbeeld den horecasector, theaters of sportwedstrijden.

Commerciële testaanbieders, diegene te opdracht van SON den coronatests voordat toegang uitvoeren, wordt vanaf afgenomen test betaald. Indien er op ene defini plek dus weinig vraag is zoals tests, is ie voordat ene aanbieder noch immer uiteraard wegens ginder den deuren open te vasthouden.

Vraag plusteken aanbod

Nou zijn er 28 aanbieders met samen meer dan negenhonderd testlocaties te Nederland. Of den verandering van ie coronabeleid van stem gaat zijn op ie tal aanbieders plusteken testlocaties valt volgens SON nog noch te zeggen. “Ie huidige monster voordat Uitproberen voordat Toegang is gebaseerd op marktwerking, waar vraag plusteken aanbod onder elkander komen”, zegt ene woordvoerster. “Ie is aan den testaanbieders wegens te te springen op den testvraag. Hoe dit den komende tijdstip eruit gaat zien met ie nieuwe regelgeving, is nog even wachten.”

Nou wordt voort SON bekeken welke omvangrijke evenementen weldra plaatsvinden plusteken hoeveel tests ginder zoals verwachting nodig zullen zijn. Of den commerciële partijen bijvoorbeeld tests gaan overhandigen te den buurt van ene evenementenlocatie valt nog noch te zeggen, aldus den woordvoerster. “Wij permitteren aan testaanbieders weten watten wij komende tijdstip vooruitzien watten betreft ie tal evenementen plusteken dan horen wij of dat aansluit onder watten zij willen of kunnen leveren.”

Doorheen: ANP