Ie is vandaag 1 mei, den Dag van den Werk. Daarom staat dit maand ie thema ‘vreugde ter jij werkgelegenheid’ centraal gedurende ie Kennisplein Gehandicaptensector. Wegens dit maand ter te leiden vroegen wij regeldruk-deskundige Elsbeth Zielman van Vilans wegens ene katern te schrijven.

Ter den langdurige zorg hebben veel professionals last van regeldruk. Ie zijn te veel regels, jij weet misschien noch immermeer waarom regels of registraties er zijn of jij hoort er nooit iets op terug. Ie is juist voordat te stellen dat jij dan noch immermeer meer fluitend overheen den menigte loopt.

Ter den afgelopen jaren zijn wij vanuit Vilans alhoewel veel bezig geweest samen met honderden professionals wegens regeldruk te vatten plus ervoor te zorgen dat ie afneemt. Vanuit mijn ervaring met dit thema wil ik jij ter ieder geval drietal tips mee geven diegene jij vandaag alhoewel toe vermag stappen ter jij inherent werkgelegenheid.

3 tips wegens op ene positieve methode met regeldruk wegens te gaan:

1. Stel jezelf den ‘Waarom-vraag’. Kijk kritisch daarheen watten jij iedereen registreert ter jij werkgelegenheid. Stel den vraag: Waarom moeten dit werkelijk geregistreerd wordt? Watten draagt ie gedurende aan goede begeleiding van jouw client? Voordat wie is ie belangrijke kennisgeving plus van wie moeten ik dit bijhouden? Misschien kom jij er welnu achter dat den methode waarop ie nu gebeurt werkelijk veel slimmer vermag of helemaal noch hoeft.

2. Ga ie gesprek aan met collega’s overheen regeldruk. Denken hierbij aan directe collega’s maar zowel aan jij manager of beleidsmedewerkers. Waar geoefend jullie regeldruk op plus waar komt den regeldruk vandaan? Jij leert zo van jawel ingevolge ie gesprek aan te gaan overheen hoe iedereen zaken ziet plus mogelijk alhoewel aanpakt. Dit zorgt zowel voordat meer vertrouwen ter jawel. Mits jij gedurende beleidsmedewerkers aanklopt met ene idee of ene kogeltje opgooit, dan sta jij aan ie start van ene verandering in jouw organisatie. Plusteken op diegene methode kun jij zelf zeggenschap uitoefenen op hóe iets verandert ter jouw organisatie.

 

3. Misschien is ie belangrijkste welnu ie vertrouwen ter jezelf. Jij bent ene zorgprofessional met den juiste vorming plus ervaring wegens goede begeleiding te bieden voordat den cliënten diegene jij iedere dag ziet. Jij mogen erop vertrouwen dat jij ie goede doet plus den lijstjes dragen eraan gedurende maar maken noch dat den begeleiding juist is, dat doet jij mits professional.

 

Probeer vandaag ene van dit tips ooit uit, start klein plus kijk watten ie jij oplevert. Hopelijk helpt ie uiteindelijk wegens den regeldruk te verminderen, zodat jij fluitend jij werkgelegenheid vermag verrichten!

Elsbeth Zielman

 

Neem ene kijkje op den dossierpagina ‘Regeldruk verminderen’!