Onder den noemer ‘Samen voorts’ voerde den samenwerking den afgelopen tijdstip gesprekken met jongeren, ouders, professionals, jeugdhulpaanbieders plus beleidsmakers ter den zoektocht zoals oplossingen. Den samenwerking wil hiermee ene bijdrage leveren aan den ambitie wegens koters plus gezinnen met complexe problemen samen voorts te promoten.

Ter ene eerste ontleding kwam den samenwerking met trio speerpunten voordat ie nieuwe regering. Den afgelopen tijdstip voerde den samenwerking gesprekken. Aan den hand daarvan komt den samenwerking totdat vijf basisprincipes waaraan den schoonmaakster voordat koters plus gezinnen met complexe problemen moeten voldoet.

Vijf basisprincipes 

Den eerste basisprincipe is: watten ie liefste is voordat ie kleuter, staat voorop erbij den besluiten diegene wordt genomen. Vanaf ie start wordt ene kleuter plus ie gezin met ene allesomvattende methode én vanuit één hand geholpen (vanuit ie principe 1 gezin, 1 opbouwwerker), luidt basisprincipe twee. Zij krijgen te maken met ene vakbekwame professional diegene voldoende tijdstip, ruimte plus middelen krijgt. Den hulpbronnen plus ie netwerk van ie gezin wordt ingezet plus den professional laat den junior stap los mits den ‘big five’ (support, woon, schoolgebouw/werkgelegenheid, inkomen plus zorg) zijn geregeld.

Drietal oplossingsrichtingen

Wegens den complexe jeugdzorg duurzaam te verbeteren, geven den samenwerking trio oplossingsrichtingen: 1) ie inrichten van ene goede basisorganisatie voordat verdere professionalisering, 2)ene verrassend bekostigingsmodel voordat den complexe jeugdhulp plus 3) den jeugdhulp voorbij. Den jeugdhulp voorbij betekent dat er meer gedaan moeten wordt wegens problemen, zowel op andere leefgebieden, te voorkomen plus te voorkomen dat bestaande problemen verergeren. Wanneer bijvoorbeeld huisvestingsproblemen of financiële onzekerheid voorheen waren weggenomen, wasgoed jeugdhulp ter sommige gevallen misschien noch nodig geweest.

Den coalitie ‘Samen verder’ zullen blijven stimuleren dat ie ministerie van Volksgezondheid, den Vereniging Nederlandse Gemeenten, gebruikers plus aanbieders (professionals) met mekaar daadwekelijk uitvoeren watten nodig is wegens den schoonmaakster plus support aan koters plus gezinnen met complexe problemen duurzaam te verbeteren.

Voort: Nationale Zorggids