Den stichting zegt dat er meer dan 6,5 miljoen gedupeerden zijn. Van sommigen zijn privégegevens gestolen, ter anderen had dit kunnen voorvallen. Den stichting wil dat zij ginder ter jawel wijd 3 miljard euro schadevergoeding voordat krijgen. Ie gat te den systemen is volgens ICAM nog immer noch helemaal verholpen, te acht weken wil den stichting uitleg overheen den werkmethode daarvan.

80.000 mensen aangesloten

Wijd 80.000 mensen hebben zichzelf aangesloten ter den collectieve daad. Den kosten van ie veranderingsproces wordt voorgeschoten voort ie handelsbedrijf Liesker Procesfinanciering uit Breda. Indien den schadevordering wordt toegewezen, krijgt ie handelsbedrijf 20 procent van den vergoeding, totdat maximaal vijf keer ie voorgeschoten bedrag.

Te koop gezet

Medewerkers van GGD-callcenters haalden den gegevens van mensen diegene zichzelf lieten toetsen op eentje coronabesmetting uit den computersystemen. Diegene verwittiging worden vervolgens te koop aangeboden op ondergrondse onlinemarktplaatsen, ontdekte RTL Televisiejournaal. Op zulke sites wordt veel poen betaald voordat privégegevens van mensen, omdat cybercriminelen zulke verwittiging kunnen usances wegens mensen op te lichten.

Ordners van BN’ers

Den hoofdverdachten werden te september veroordeeld. Eentje van kip bood onder meer gegevens van misdaadverslaggevers Peter R. den Vries plusteken John van greneboom Heuvel te koop aan. Zowel neusde hij te ordners van mensen mits Lil Kleine, Badr Hari plusteken Jesse Klaver. Volgens koepelorganisatie GGD GHOR Nederland zijn den gegevens van ruwweg 1250 mensen heus gestolen plusteken mogelijk verkocht. Den schadevordering is gestructureerd tegen ie ministerie “omdat dat verantwoordelijk is voordat ie ontwerp van den IT-systemen diegene den GGD’plusteken usances”, aldus den initiatiefnemers. (ANP)