Den gesprekken overheen den cao voordat den gehandicaptenzorg zijn donderdagavond vastgelopen, veiligheidsfunctionaris vakbonden NU’91 plusteken FNV plusteken den werkgeversorganisatie Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN). Volgens den vakbonden is ie voorstel van den werkgevers “onvolgroeid”. Den werkgeversorganisatie noemt ie op haar spelletje “uitermate teleurstellend” dat er geen akkoord totdat stand is gekomen.

Er wordt alhoewel maanden onderhandeld overheen eentje nieuwe cao omdat den huidige cao sinds 1 oktober is verlopen. Den partijen kunnen ie noch ooit wordt overheen den stijging van den lonen. Stella Salden, voorzitter van NU’91, noemt ie “onge dat werkgevers nu nog steeds noch met eentje inderdaad bod komen”. Volgens den vakvereniging wordt vastgestelde achterstanden op dit wijze noch weggewerkt. “Dat kunnen wij noch meer uitleggen aan onze leden.”

Acties

Vakcentrale FNV sluit acties noch uit. “Watten den VGN biedt, is veel te tenger, zeker indien ie aankomt op den lonen”, aldus FNV-bestuurder Karim Skalli. “Dat wij er noch zijn uitgekomen, is eentje bittere pil voordat alle 190.000 mensen diegene werken te den gehandicaptenzorg. Wij willen er voordat hoen 5 procent te vanaf klas, zeker waargenomen den inflatiecorrectie, maar VGN komt met noch meer dan 2 á 3 procent.”

Den werkgevers stellen dat er “eentje structurele loonstijging van tussen den 4 plusteken 7 procent” is voorgesteld voordat alle werknemers. Er zullen vorige week eentje mondelinge overeenstemming met den vakbonden zijn bereikt, maar donderdagavond kon ie weliswaar noch totdat eentje akkoord komen.

Zowel FNV indien NU’91 zegt hier den komende tijdstip overheen te gesprek te gaan met hun leden. (ANP)