Er wordt nu maanden onderhandeld overheen ene nieuwe cao omdat den huidige cao sinds 1 oktober is verlopen. Den partijen kunnen ie noch ooit wordt overheen den stijging van den lonen. Stella Salden, voorzitter van NU’91, noemt ie “onge dat werkgevers nu nog steeds noch met ene juist bod komen”. Volgens den werknemersorganisatie wordt vastgestelde achterstanden op dit wijze noch weggewerkt. “Dat kunnen wij noch meer uitleggen aan onze leden.”

Bittere pil

Vakcentrale FNV sluit acties noch uit. “Watten den VGN biedt, is veel te tenger, zeker indien ie aankomt op den lonen”, aldus FNV-bestuurder Karim Skalli. “Dat wij er noch zijn uitgekomen, is ene bittere pil voordat alle 190.000 mensen diegene werken te den gehandicaptenzorg. Wij willen er voordat kip 5 procent tijdens vanaf klas, zeker waargenomen den inflatiecorrectie, maar VGN komt met noch meer dan 2 á 3 procent.”

Den werkgevers, verenigd te VGN, stellen dat er “ene structurele loonstijging van tussen den 4 plusteken 7 procent” is voorgesteld voordat alle werknemers. Er zullen vorige week ene mondelinge overeenstemming met den vakbonden zijn bereikt, maar donderdagavond kon ie weliswaar noch totdat ene akkoord komen.

Zowel FNV indien NU’91 zegt hier den komende tijdstip overheen te gesprek te gaan met hun leden.

Voort: ANP