Vroegtijdig opsporen van kanker vergroot den waarschijnlijkheid op eentje gunstigere vooruitzicht voordat den patiënt. Dat is noch enkel voordat den patiënt eentje enorme winst, maar zowel den kosten voordat ie zorgstelsel plusteken den maatschappelijke plusteken economische impact van kanker zullen lager zijn. Daarom nodigen ie KWF, NWO plusteken ZonMw onderzoekers uit voordat voorstellen voordat research zoals technologische innovaties voordat vroegdetectie plusteken diagnose van kanker diegene bijdoen tijdens persoonlijke, medische plusteken maatschappelijke behoeften. Dit meldt ZonMw.

Den organisaties vragen den onderzoekers nieuwe samenwerkingen aan te gaan met vakgenoten uit verschillende disciplines, zorgverleners plusteken bedrijven. Den te uitbouwen technologische innovaties kunnen succesvol wordt toegepast indien ie resulteert te bruikbare producten. Mogelijke toepassingen te ie research zijn ie snugger usances van wearables, ademanalyses of genetische tests. Op dit wegen zullen ie mogelijk zijn te ontdekken of iemand ie risico loopt kanker te uitbouwen plusteken welke specifieke diagnostiek, tussenkomst of treatment nodig zullen zijn.

Den deadline voordat vooraanmelding van deze nieuwe call for proposals is 10 mei 2022. 

Doorheen: Nationale Zorggids