CasusIedereen heeft ter zekere zin behoefte wegens mee te kunnen uitvoeren plusteken van waarde te zijn. Buurtcirkel brengt mensen onder elkander voordat wie dat watten minder vanzelfsprekend is. Vanuit ontmoeting plusteken verbinding ondersteunen mensen elkander. Ie zelfvertrouwen groeit, mensen leren plusteken uitbouwen plusteken hebben ie sentiment weer mee te kunnen uitvoeren. Wil jij meer weten overheen Buurtcirkel? hoe dit wordt opgezet, watten Buurtcirkel oplevert voordat deelnemers? Lees dan dit krant!

 

Den krant

Met dit krant ontvang jij indien oefenmeester eentje eerste ontmoeting met Buurtcirkel. Jouw ziet watten den significatie voordat deelnemers is plusteken jij leest hoe ouders plusteken huisgezin ie geoefend. Zowel ontdek jij dat ie best lastig wasgoed wegens tijdens den corona tijdsperiode van start te gaan met eentje pilot voordat mensen met eentje verstandelijke restrictie (plusteken eentje Wlz schatting). Noch inclusief den successen wordt gezegd, maar zowel den opgeleide lessen zijn vermeld. Misschien is er welnu meer geleerd van den goedje diegene noch zo juist gingen, dan van watten er welnu juist ging.

Ben jij daardoor geïnteresseerd geraakt? Dan lees jij ter den Buurtcirkel krant zowel meer overheen ie concept Buurtcirkel plusteken hoe Pameijer jouw organisatie vermag ondersteunen ter ie werken met Buurtcirkel. Tijdelijk zijn er alhoewel zo’n 90 Buurtcirkels actief ter intact ie land. Vanwege participatie aan ie Buurtcirkel programma wordt zowel verhelderend aan welke randvoorwaarden jij moeten volstaan wegens van Buurtcirkel eentje welslagen te maken.

Download den krant (pdf)

Belangrijkste resultaten van Buurtcirkel

  • Vergroting van ie sociale netwerk van deelnemers
  • Meer emotioneel welbevinden: gelukkiger plusteken meer zelfvertrouwen onder deelnemers
  • Deelnemers zijn zelfstandiger
  • Wederkerig vertrouwen neemt toe
  • Deelnemers zetwerk hun talenten meer ter plusteken vragen zowel schoonmaakster aan anderen: wederzijdsheid is toegenomen

Rivierbron: Weltevrede, A.M., Van greneboom Heerik, A., Wolff, R., Den Boom, J., & Seidler, Y. (2017). Netwerken ter den buurt. Eentje research zoals ie nieuwe zorgconcept Buurtcirkel. Onderzoeksbureau Risbo plusteken MovisieErvaringen


“Sinds ik onder den Buurtcirkel zit heb ik meer mensen leren kennis plusteken lef ik meer wegens schoonmaakster te vragen. Vantevoren vond ik dat lastig. Voorheen belde ik zowel vaak den begeleiding indien ik eentje kletspraatje wilde. Plus den begeleiding belde mij indien ik mijn medicatie moest slikken. Dat is nu noch meer nodig. Ik denken zelf aan mijn medicijnen plusteken verschillend herinneren den vrijwilligers plusteken den andere deelnemers van den Buurtcirkel mij eraan. Zowel diegene kletspraatjes handelen ik nu met kip. Zo zorgen wij voordat elkander.” 

– Fred van Schaijk, participant Buurtcirkel

 

 

Aan den slag!


Download ie krantje ‘Buurtcirkel’

Onderbouwing 


Opzet

Dit krant is vervaardigd indien kennisproduct wegens den ervaringen met Buurtcirkel plusteken den pilot ter ie kader van Begeleiding a schuiflade carte in Volwaardig Leven voorts te verspreiden ter den sector. Alle ervaringen van deelnemers, hun naasten, begeleiders plusteken den projectgroep zijn gebundeld. Met dit krant wil Pameijer mensen ter den gehandicaptensector kennis toestaan maken met Buurtcirkel, zij enthousiasmeren, zodat men na gaat denken overheen den significatie van Buurtcirkel, misschien welnu ter hun inherent werkgebied.

 


Relevantie

  • Research-based kennis: kennis op ondergrond van research.
  • Practice-based kennis: kennis op ondergrond van praktijkervaringen. 
  • Ervaringskennis: kennis op ondergrond van den ervaringen van cliënten of verwanten.

Bronnen

 Overheen Begeleiding à schuiflade carte 


Pameijer Buurtcirkel is eentje van den deelnemers aan ie tweejarige traject ‘Begeleiding à schuiflade carte’ waarin aanbieders van gehandicaptenzorg in lerende netwerken hun praktijkervaringen porties ter persoonsgerichte zorg. Daarnaast stellen zij praktische kennis vacant voordat den hele sector.