Ie Veiligheidsberaad van den 25 burgemeesters diegene voorzitter zijn van ene veiligheidsregio buigt zichzelf maandagavond overheen ie maatregelenpakket, dat ie regering dinsdag vertrouwd wil maken. Er komen veel versoepelingen aan. Den burgemeesters doorspreken onder andere met minister Dilan Yeşilgöz van Justitie watten afstemmen van ie coronabeleid betekent voordat ie vieren van carnaval staart sprokkelmaand.

Carnaval wordt met name te ie zuiden plus oosten van ie land populair van 26 sprokkelmaand totdat 2 maart. Alle processies zijn alreeds afgelast, maar mits alle versoepelingen standhouden kunnen carnavalvierders totdat te ie start van den nacht op straat plus te kroegen ter elkander komen. Ie Veiligheidsberaad wil ie liefst dat ie regering landelijke regels instelt voordat ie vieren van carnaval wegens te voorkomen dat liefhebbers massaal vertrekken zoals den stad of regio waar ie meeste is toegestaan. Den burgemeesters willen te elk geval één linie voorttrekken qua handhaving, mits dat nog nodig is.

Utrecht 

Ie Veiligheidsberaad komt maandagavond samen te Utrecht.

Voort: ANP