FNV Zorg & Welzijn maakt zichzelf zorgen overheen den vergevorderde plannen wegens buitenlandse ic-verpleegkundigen zoals Nederlandse ziekenhuizen te halen. Dit schrijft den vakvereniging ter ene geschreven aan den Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ). Ie almaar groter wordt tekort willen ziekenhuizen oplossen doorheen verpleegkundigen uit ie buitenland te halen, maar FNV denkt dat dit kloppend averechts werkt plusteken den werkdruk enig maar vergroot. Dit meldt den vakvereniging. 

Arbeidsmigranten zijn volgens FNV vooral ene verdienmodel voordat den betrokken uitzendbureaus. Daarom heeft den vakvereniging den NVZ uitgenodigd voordat ene gesprek overheen ene duurzame soelaas voordat den personeelstekorten. “Tijdens dit soelaas is niemand gebaat. Den zorgprofessionals diegene weliswaar hoewel ene hoge werkdruk hebben noch, den patiënten noch plusteken zowel den arbeidsmigranten zelf noch.”

Averechts effect

“Den inzet van arbeidsmigranten mits ic-verpleegkundige, zonder ene goede inwerkperiode plusteken begeleiding, lost niets op. Ie zou den problemen enig maar groter maken”, stelt Elise Merlijn van FNV. “Denken aan den taalbarrière, cultuurverschillen plusteken ie verschil ter kwalificatieniveau. Den zorgmedewerkers zijn zo toegevoegd tijdstip vergeten aan ie verwijderen van hun nieuwe collega’s waardoor er nog minder tijdstip overblijft voordat den patiënten.”

Reparatie arbeidsmarkt zorg

Den FNV wil graag met den NVZ werken aan ene duurzame plusteken constructieve soelaas voordat ie tekort aan zorgprofessionals ter den ziekenhuizen. “Daarvoor willen wij den arbeidsmarkt ter den zorg repareren.” Zo is onder meer ene passende waardering nodig ter den vorm van loon, vermindering van den werkdruk plusteken administratieve lasten, ene gezonde balans tussen werkgelegenheid plusteken privé, goede scholings- plusteken loopbaanmogelijkheden, werken plusteken leren met ene passend wedde plusteken meer zeggenschap. “Permitteren wij ie bedrag dat met dit project voordat ie verwedden van arbeidsmigranten wordt geïnvesteerd, steken ter ie verbeteren van den arbeidsmarkt. Dat zou zichzelf zowel nu mits ter den toekomst uitbetalen.”

Onderbrak: Nationale Zorggids