Terwijl den besmettingen te Nederland toeschijnen te stabiliseren of licht stijgen, neemt ie aandeel van den Britse variant onder den besmettingen toe. Dit gemuteerde variant is besmettelijker, ie reproductiegetal ligt eentje stuk hoger, zo blijkt uit den cijfers van ie RIVM. Terwijl ie totaal tal besmettingen te den verpleeghuizen lijkt voltooid te nemen, is onder enkele verpleeghuizen te Nederland den Britse variant opgedoken. Zo zowel op locatie ’t Suyderhuys van den Kwadrantgroep te Surhuisterveen.

Rumoer overheen stijging besmettingen

Regiomanager Aafke Kamminga zegt dat er te eerste instantie best watten rumoer wasgoed. ‘Van den ene op den andere dag oningewijde ie welnu nep wij den controle vergeten waren. Ie voelde voordat iedereen intact zoals. Wij deden zo onzerzijds best plusteken weliswaar ging ie mis. Te eerste instantie zoek jij dan den schuld onder jezelf. Watten exporteren wij onjuistheid? Waar gaat ie mis? Sommige zorgmedewerkers hadden last van eentje schuldgevoel. Waarna beroemd worden dat er eentje Britse – veel besmettelijkere – variant bleek te zijn, viel alles spontaan op z’n plek,’ blikt zij terug.

Snelle verspreiding

Den infectie verspreidde zichzelf vervolgens snel wegens den locatie, vele slachtoffers makend. Noch lang daarna kregen zowel andere locaties van den Kwadrantgroep met ie virus te maken. ‘Alle zeilen moesten wordt bijgezet’, vertelt Nely van der Sluis, voorzitter van ie regioteam corona.

Oplossingen voordat ie tekort aan personeel

Tips van den Kwadrantgroep:

  • Medewerkers van andere locaties. ‘Op eentje gegeven ogenblik zaten wij onder ’t Suyderhuys met meer dan 70 zieke medewerkers (van den 100),’ zegt Nely. ‘Waarna hebben wij onder andere locaties gevraagd of er mensen waren diegene onder wilden springen onder ’t Suyderhuys. Dat moest welnu; wij waren volledig onderbezet.’

  • Uiteindelijk worden den noodwendigheid zelfs zo hooggelegen dat er onder collega-zorginstellingen wegens werkster worden gevraagd.

  • Onder bepalen voorwaarden heeft den Kwadrantgroep aan stamhuis toegang verleend totdat bewoners met dementie plusteken te den terminale ontwikkelingsfase. ‘Den medicus moest toestemming geven plusteken bepalen onder welke huisbewoner dit worden toegestaan. Hierdoor konden den stamhuis plusteken naasten eentje eindje van den zorg overnemen van onzerzijds personeel,’ zegt Aafke.

  • Aafke heeft eentje tip voordat kleinschaligere organisaties: ‘Weeskind geen mededinger, maar help jawel! Jouw hebt jawel te dit tijden van keerpunt onvervalst nodig.’

  • Nely schenken mits tip: ‘Zorg dat jij dagelijks iemand hebt rondslenteren diegene dolletjes den taak heeft op te letten of alle maatregelen was wordt nageleefd. Zo verklein jij den waarschijnlijkheid op eentje onbedoelde verslapping of foutje.’

Regelgeving plusteken protocollen

Waarna verhelderend worden dat dit variant extreem besmettelijk is, benadrukte den organisatie dat den bestaande maatregelen plusteken protocollen optimaal opgevolgd moesten wordt. ‘Wij moesten weer intact scherpgerand op den uitvoering zijn,’ zegt Nely. ‘Jouw kon jij geen vergissing meer veroorloven. Plusteken gelukkig deed iedereen z’n uiterste best. Jouw kunt ie noch helemaal voorkomen dat iemand eentje keertje verslapt, iets vergeet of gewoon eentje foutje maakt. Iedereen is moeder, staat ofschoon weken op scherpgerand. Daarom hebben wij mensen ingezet met ie doelwit dolletjes maar te loeren of den maatregelen was wordt nageleefd plusteken eventuele aandachtspunten op te treinen.’

Bekijk den kennisgeving overheen:  

Bewoners plusteken hun naasten

Natuurlijk is den Britse variant zowel voordat den bewoners plusteken hun naasten plusteken te ie gat even schrikken. ‘Wij merkten dat te eentje kleine locatie mits ie ’t Suyderhuys naasten weliswaar vooral voeling willen met dat ene weten gezicht,’ vertelt Aafke. ‘Zij vinden ie moeilijk eentje algemene hulplijn te opbellen met hun vragen. Dat wasgoed voordat onzerzijds zowel even schakelen. Wij zaten met eentje enorme onderbezetting plusteken hebben eentje toegevoegd streep aangelegd. Wij hebben er dus alles aan gedaan wegens den stamhuis plusteken naasten zoveel mogelijk subjectief te woord te staan.’

Lees ie volledige wetsartikel overheen den uitbraak van den Britse variant onder den Kwadrantgroep op den website van Waardigheid en trots.