Er zijn strenge voorwaarden waar medewerkers aan willen volstaan. Zij mogen geen klachten hebben zoals bijvoorbeeld hoesten, koppijn of koorts. Voorts moeten eentje besmette medewerker onder meer schattig rust liefhebben, schattig omkleden plusteken zij willen eentje werkklaar mondmasker dragen.

Rug tegen den muur

“Wij staan met onze rug tegen den muur”, zegt Bart Berden, voorzitter van ie ROAZ plusteken bestuursvoorzitter van ie Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis. Op vrijwillige poot gaan besmette medewerkers weliswaar aan den slag zegt hij. “Ie gaat wegens medewerkers diegene wij noch kunnen missen gedurende acute, spoedeisende zorg. Den patiëntveiligheid plusteken diegene van directe collega’s is daarbij wegens den beschermingsmaatregelen noch ter ie geding.”

Stijging ziekteverzuim

Enkele weken geleden worden nu verhelderend hoe den huidige vloedgolf coronabesmettingen noch zozeer zorgt voordat eentje toestroom van patiënten op den ic, maar vooral voordat eentje enorme stijging ter ie ziekteverzuim. Sommige ziekenhuisafdelingen kampen met uitval van welnu 30 procent. Peter Langenbach, bestuursvoorzitter van ie Maasstad Ziekenhuis, zei waarna tegen Zorgvisie overheen ie verwedden van besmet personeel. “Wij doet er alles aan wegens dit te voorkomen, maar indien ie systeem zo ontwricht wordt dat jou eentje SEH noch meer open vermag liefhebben of eentje andere acute plek, dan vind ik dat jou alles moeten overwegen.”