Werknemers ter Brabantse ziekenhuizen diegene besmet zijn met ie coronavirus, wordt gevraagd wegens weliswaar te komen werken. Verschillend zijn den ziekenhuizen genoodzaakt wegens operaties plusteken andere ingrepen weer uit te zeggen. Enig besmette mensen diegene onmisbaar zijn plusteken op den spoedeisende werkster, intensive care of operatiekamers werken, wordt gevraagd wegens te komen. Dit meldt Omroepvereniging Brabant. 

Veel Brabantse medewerkers zitten sinds carnaval ter isolatie. Ie ziekteverzuim op voorschrijven departementen is dit week opgelopen totdat 20 procent. Ondanks den omvangrijke hoeveelheid besmettingen, hebben maar weinig mensen klachten. Volgens ie Regionaal Overleg Acute Zorg ter Brabant lijkt ie nu meer op den influenza plusteken zullen den ziekenhuizen den besmettingen zowel zo toenaderen, onder strikte voorwaarden. Dit betekent dat inclusief mensen diegene onmisbaar zijn plusteken op kritische departementen mits den SEH werken, wordt gevraagd wegens te komen.

Geen sprake van dwang

Er is geen sprake van dwang. Personeel mogen komen, maar is noch verplicht. “Ie draait wegens bereidwilligheid plusteken vrijwilligheid van onze mensen”, aldus Bart Berden van ie Regionaal Overleg Acute Zorg. Besmet personeel op den werkvloer wordt voorzien van IIR-mondneusmaskers plusteken andere toegevoegd beschermingsmiddelen. Den Inspectie Gezondheidszorg plusteken Jongelui (IGJ) is op den hoogte gebracht van ie regelgeving van den Brabantse ziekenhuizen. Dit schrijft dat dit is toegestaan, maar inclusief ter hoge uitzondering plusteken onder strenge voorwaarden.

Onderbrak: Nationale Zorggids