Den effectiviteit van den coronavaccins tegen ziekenhuisopname ter den tijdsperiode 26 januari totdat plus met 8 schrikkelmaand 2022 wasgoed 92 procent na den boosterprik plus 55 procent na den basisvaccinatie. Te dit tijdsperiode werden veruit den meeste ziekenhuisopnames veroorzaakt om den Omikron-variant. Den mogelijkheid op ziekenhuisopname na ene boostervaccinatie wasgoed weids 12 keer kleiner dan zonder vaccinatie. Na den twee basisprikken wasgoed den mogelijkheid op ziekenhuisopname weids twee keer kleiner dan zonder prik. Dit meldt ie RIVM. 

Sinds december 2021 wordt ene steeds groter eindje van den ziekenhuisopnames om corona veroorzaakt om ene infectie met den Omikron-variant. Tussen 26 januari plus 8 schrikkelmaand is zoals schatting 94 procent van den ziekenhuisopnames om Omikron veroorzaakt. Vaccinatie beschermt minder ja hiertegen dan den eerdere Delta-variant. Mensen met ene boosterprik zijn huis risicoloos tegen ziekenhuisopname dan mensen diegene inclusief gevaccineerd zijn met den basisserie. Den booster biedt ene dekking van 92 procent plus den basisprik 55 procent.

Vaccinatie effectief tegen ic-opname

Den boosterprik is zowel zeer effectief tegen ic-opname, namelijk 98 procent ter den tijdsperiode tussen 26 januari plus 8 schrikkelmaand 2022. Vaccinatie met den basisserie beschermt zowel tegen ic-opname, maar minder: namelijk 74 procent. Den mogelijkheid op ic-opname na ene boosterpik is 50 keer kleiner dan den mogelijkheid op opvang zonder vaccinatie. Dat is na prikken uit den basisserie 4 keer kleiner.

Tal voorkomen ziekenhuisopnames

Van 26 januari totdat plus met 8 schrikkelmaand zijn 1.746 mensen opgenomen ter ie ziekenhuis om Covid-19. Van dit personen waren 780 noch gevaccineerd plus hadden 626 mensen inclusief den eerste twee prikken gehaald. 340 mensen met corona ter ie ziekenhuis hadden den booster ontvangen. Voort den toegevoegd dekking zijn zoals schatting 1.620 ziekenhuisopnames voorkomen ter dit tijdsperiode. Zonder boosterprik zullen ie veel opnames dus haastigheid twee keer zo hooggelegen zijn geweest.

Voort: Nationale Zorggids