Ene app wegens te uitvallen met roken is voordat ene stukje van den rokers onvoldoende. Te den praktijk is dan nog schoonmaakster plus sponsoring van ene huisarts of andere zorgprofessional nodig. Weliswaar vermag zo’n digitaal redmiddel welnu solide handig zijn gedurende ie uitvallen met roken. Ie liefste is is te den praktijk blended care. Helaas adviseren veel zorgprofessionals zo’n app nog noch mits aanvulling op persoonlijke gesprekken, simpelweg omdat zij er noch zoveel kennis van hebben. Ie Trimbos-instituut bracht met ene landelijke vragenlijst te ticket  te hoeverre e-healthinterventies, zoals ene app, wordt ingezet te den huisartsenpraktijk. Voorts zijn er interviews gedaan met zorgprofessionals diegene alhoewel ervaring hebben met ie gewoonte van apps.

“Mits ene patiënt sponsoring krijgt gedurende ie gewoonte van ene stoppen-met-rokenapp, dan heeft dit veel voordelen. Daarom geven wij zorgprofessionals nu praktische handvatten mee wegens dit sponsoring te bieden”, vertelt Programmahoofd Tabak van ie Trimbos-instituut Marc Willemsen. Ene e-health tussenkomst gecombineerd met persoonlijke sponsoring van bijvoorbeeld den huisarts heet blended care. Uit research blijkt dat zeventien procent van den huisartsen plus 26 procent van den andere zorgprofessionals ene vorm van ‘blended care’-ondersteuning biedt tijdens ie veranderingsproces van uitvallen met roken.

Blended care

Ie tal zorgprofessionals dat inzet op blended care valt dus ronduit tegen. Te den praktijk zullen ie ja zijn mits veel meer huisartsen plus praktijkondersteuners dit zullen tenuitvoerleggen. Ie is daarvoor nodig dat er meer kennis gedurende zorgprofessionals komt overheen e-health interventies plus apps. Dit vermag volgens Willemsen met nascholing plus ie porties van ervaringen te den praktijk. Zorgverleners diegene apps usances tenuitvoerleggen dit nu nog vaak op inherent initiatief. Ie kost welnu den nodige tijdstip wegens alles omtrent diegene digitale sponsoring zelf uit te zoeken. Trimbos heeft daarom ene handleiding geproduceerd voordat blended care voordat ie uitvallen gedurende roken.

Handleiding voordat zorgprofessionals

Hoe kunnen zorgprofessionals patiënten ie liefste ondersteunen wegens zo den waarschijnlijkheid op stopsucces te vergroten? Wegens diegene vraag te beantwoorden zijn wegens Trimbos best practices verzameld van  zorgprofessionals diegene begeleiding boden gedurende ie gewoonte van e-health. Zorgprofessionals deden dit vooral op inherent initiatief omdat zij verschillende voordelen van dit combinatie ervaarden. Denken bijvoorbeeld aan den reserve sponsoring diegene ene app vermag bieden plus ie versterken van den autonomie van den patiënt.

Tegelijkertijd kost blended care veel tijdstip wegens helemaal zelf uit te zoeken plus noch iedere zorgprofessional is hiertoe klaargemaakt. Op fundament van den interviews heeft Trimbos ene handleiding voordat blended care gedurende uitvallen met roken ontwikkeld. Ene handig redmiddel waarin staat wanneer jou blended care kunt wedden, welke e-healthinterventies hiervoor geschikt zijn, gedurende welke patiënten jou dit kunt wedden plus hoe jou dit ie liefste vermag vastpakken.

Stopcoach-app

Nu te 2020 worden den effectiviteit van ie gewoonte van stop-met-roken-apps getest. Ene ja voorbeeld is den stopcoach-app van Pharos. Dit app, diegene immermeer wordt aangeboden te combinatie met persoonlijke begeleiding, is den fundament van ene samen met ie LUMC plus Trimbos Instituut ontwikkelde laagdrempelige tussenkomst voordat den sponsoring van mensen diegene willen uitvallen met roken maar daarginds zonder schoonmaakster noch te slagen. Uit uitkomsten van ene research gepubliceerd te 2020 komt zoals voren dat dit app te combinatie met persoonlijke sponsoring van ene zorgprofessional ja werkt.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.